pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry
książka:

Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cornetis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361415169
ISBN: 978-83-6141-516-9
Data: 2012-05-08
Cena wydawcy: 75.00 złpozycja niedostępna

Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry - opis książki:

"Psychodermatologia jest stosunkowo nową dziedziną wiedzy leżącą na pograniczu dermatologii, psychologii i psychiatrii. Choroby skóry manifestujące się widocznymi dla otoczenia zmianami w sposób szczególny wpływają na psychikę chorego i jego funkcjonowanie w środowisku.

Niejednokrotnie, szczególnie dermatozy przewlekłe, są przyczyną stygmatyzacji, czyli poczucia odrzucenia społecznego. W ramach psychodermatologii wyróżnia się psychodermatozy, w których występujące zmiany skórne, a niekiedy tylko przeświadczenie o ich obecności, są wynikiem pierwotnych zaburzeń psychicznych, oraz wtórne zaburzenia psychiczne, które powstają jako reakcje na długotrwałe widoczne zmiany skórne. Polskie Towarzystwo Dermatologiczne już od lat docenia rolę aspektów psychologicznych w chorobach skóry. Rezultatem tego było powołanie Sekcji Psychodermatologii naszego Towarzystwa czy też zorganizowanie Kongresu European Society for Dermatology and Psychiatry (Wrocław, 2007), Wiosennych Warsztatów Psychodermatologii (Warszawa, 2008) oraz 1. Sympozjum Psychodermatologii PTD (Piechowice k. Szklarskiej Poręby, 2010). Obecna pozycja wydawnicza Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry" jest monografią ze wszech miar oczekiwaną i pożądaną. Mam nadzieję, że poruszana w niej tematyka pozwoli na lepsze zrozumienie chorego na przewlekłe dermatozy i przyczyni się do szerzeniapsychodermatologicznego" podejścia do chorego. Odnoszę wrażenie, że (przynajmniej czasami) nie doceniamy odpowiednio roli psychiki, stresu, cech osobowości czy to w patogenezie licznych dermatoz, czy też w skutecznym procesie terapeutycznym. Ta książka ma to zmienić, zwrócić uwagę na holistyczne podejście do chorego. Jestem przekonany, że grono jej odbiorców będzie szerokie i obejmie zarówno lekarzy dermatologów, psychologów, psychiatrów, lekarzy pierwszego kontaktu, jak i studentów.

Życzę miłej lektury." Przedmowa - Prof. dr hab. n. med. Jacek Szepietowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Książka „Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry” - oprawa twarda - Wydawnictwo Cornetis.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry"