pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przypadki inżyniera ludzkich dusz
Tytuł książki:

Przypadki inżyniera ludzkich dusz

Autor książki:

Josef Skvorecky

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dowody na istnienie
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 736 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788366778214
ISBN: 978-83-6677-821-4
Data: 2021-06-07
41.72  45.07  3.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka Przypadki inżyniera ludzkich dusz. Entertaiment ze starymi tematami życia, kobiet, losu, marzeń, klasy robotniczej, tajniaków, miłości i śmierci - bo tak brzmi pełny tytuł tej powieści uważana za jedną z najlepszych czeskich powieści. W Czechach określono ją powieścią o światowych ambicjach. Wydana w wydawnictwie emigracyjnym w 1977 roku, w Czechach wyszła dopiero po upadku komunizmu w roku 1992.
To powieść rzeka. Płyną nią setki okrutnych, dramatycznych i śmiesznych ludzkich losów. Wojna i komunizm. Miłość do dziewcząt i saksofonu. Ucieczka z kraju i tęsknota za domem - uniwersalne tematy w ironicznym, ciepłym podaniu. Narratorem jest Danny Smiick - tak jak jego autor - profesor uniwersytetu w Toronto. Smiick jest także bohaterem innych książek pisarza, jednak w Przypadkach staje się kimś, kto usiłuje tłumaczyć Zachodowi Środkową Europę. Jego kanadyjscy studenci jednak niewiele są w stanie pojąć z opresji komunizmu.
Wydana w Polsce po raz pierwszy w 2009 roku w niedużym nakładzie książka zdobyła Nagrodę Literackiej Europy Środkowej Angelus i szybko zniknęła z półek księgarskich, na portalach aukcyjnych osiągnęła cenę 200 zł. Została brawurowo przełożona przez Andrzeja S. Jagodzińskiego. W drugim polskim wydaniu wydawnictwa Dowody na Istnienie przetłumaczono także pasaże, które autor napisał w innych językach.

Książka "Przypadki inżyniera ludzkich dusz" - Josef Skvorecky - oprawa miękka - Wydawnictwo Dowody na istnienie. Książka posiada 736 stron i została wydana w 2017 r. Cena 41.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Josef Skvorecky - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dół - okładka książki

Dół

Waldemar Łysiak
Produkty podobne:
Marzyłam o Afryce - okładka książki

Marzyłam o Afryce

Kuki Gallmann
Prawda - okładka książki

Prawda

Riikka Pulkkinen
Czekaj, mrugaj - okładka książki

Czekaj, mrugaj

Gunnhild Oyehaug
Żółty irokez - okładka książki

Żółty irokez

Joanna Hacz