pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przygotowania i Kampania Wrześniowa 1939 roku lotnictwa Armii Modlin. W dokumentach i sprawozdaniach wojskowych

Autor książki:

Zdzisław Suwiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 518 s.
EAN: 9788378898771
ISBN: 978-83-7889-877-1
Data: 2019-03-27
57.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Przekazane do rąk czytelnika opracowanie, w całości poświęcone jest omówieniu przygotowań, a następnie prezentacji przebiegu działań bojowych jednostek lotniczych, którymi dysponowała Armia Modlin, z zachowaniem chronologii dziennych zdarzeń, przedstawionych w formie kalendarium, których podstawę źródłową stanowiły dokumenty wytworzone w kancelariach sztabu naczelnego oraz sztabu lotniczego armii. Informacje zawarte w tych dokumentach zostały uzupełnione sprawozdaniami żołnierzy lotnictwa Armii Modlin. W ten sposób uzyskano obraz zdarzeń rozgrywających się we wrześniu 1939 roku, niekiedy inny od tego, jaki fragmentarycznie przedstawiany jest we współczesnych ogólnych najczęściej krótkich i pobieżnych opracowaniach związanym z tym tematem, obraz zawierający obok sfery dokumentalnej również sferę oceny zdarzeń, sporządzonych przede wszystkim przez żołnierzy związanych z lotniczymi jednostkami składowymi Armii Modlin.

Omówienie ciągu wydarzeń wojennych, autor oparł w zasadniczej mierze na dokumentach dotychczas niewydawanych. Wprawdzie pojedyncze teksty pojawiały się przy okazji prezentacji krótszych zagadnień monograficznych, jednak nie istnieje do tej pory zwarta publikacja zawierająca tak duży zestaw materiałów źródłowych, ukazująca tryb przygotowań i udział lotnictwa Armii Modlin w Kampanii Wrześniowej 1939 roku, które prezentuje książka i do których odwołuje się autor.

"

Książka "Przygotowania i Kampania Wrześniowa 1939 roku lotnictwa Armii Modlin. W dokumentach i sprawozdaniach wojskowych" - Zdzisław Suwiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 518 stron i została wydana w 2019 r. Cena 57.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.