pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych krewnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788381691826
ISBN: 978-83-8169-182-6
Data: 2019-10-10
26.92  39.99  13.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych krewnych - Jane Goodall - opis książki:

30 lat obserwacji szympansów nad potokiem Gombe.

W czerwcu 1960 roku, w wieku 26 lat Jane Goodall trafiła do Tanzanii i wyposażona w niewiele więcej poza notatnikiem, lornetką i pasją poznawania natury zaczęła obserwować życie szympansów w Narodowym Parku Gombe Stream. O naszych najbliższych żyjących krewnych wiedziano wtedy bardzo niewiele, toteż każde dokonywane przez młodą badaczkę odkrycie stawało się prawdziwą sensacją. Podchodząc do badań w sposób zupełnie nowatorski, Jane Goodall wniknęła - jak nikt przed nią - w życie społeczności szympansów i dostrzegła, że nasi krewni nie różnią się od nas samych w aż takim stopniu, jak skłonni byliśmy sądzić. Myślą, rozwiązują problemy, kochają, nienawidzą, potrafią się cieszyć i smucić. Prowadzą również ze sobą wojny, a nawet popełniają morderstwa.

"Przez dziurkę od klucza" to niezwykła opowieść, której bohaterami są szympansy. Goodall towarzyszy im w radościach i smutkach, opisuje przyjaźnie i waśnie, dochodząc do punktu, w którym świat tych zwierząt zaczyna się przenikać z naszym.

Dr Jane Goodall - brytyjska prymatolog i antropolog. Przez ponad pół wieku prowadziła obserwacje zachowań szympansów w ich naturalnym środowisku i obecnie uważana jest za najwybitniejszego w świecie eksperta w tej dziedzinie. W 1977 r. założyła The Jane Goodall Institute, który prowadzi liczne programy, mające na celu ochronę środowiska naturalnego poprzez wspieranie edukacji i rozwoju lokalnych społeczności. Autorka kilkudziesięciu książek, uhonorowana za swoją działalność licznymi wyróżnieniami i nagrodami, w tym Orderem Imperium Brytyjskiego, francuską Legią Honorową, Medalem Tanzanii, Medalem Hubbarda nadawanym przez National Geographic Society, Nagrodą Księcia Asturii i tytułem Wysłannika Pokoju ONZ.

Książka „Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych krewnych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych..."
Produkty podobne:
Atlas pędów zimowych - okładka książki
Atlas pędów zimowych Jacek Adamczyk
Pitagoras i teoria strun - okładka książki
Pitagoras i teoria strun Maria M. Kosowska, Aleksander Kosowski
Liczby. Ich dzieje,rodzaje,własności - okładka książki
Liczby. Ich dzieje,rodzaje,własności Alfred S. Posamentier, Bernd Thaller