pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przewodnik po modzie współczesnej. Dlaczego w takim stroju można się pokazać?

Autor książki:

Marnie Fogg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x200 mm
EAN: 9788321350653
ISBN: 978-83-2135-065-3
Data: 2019-02-19
Przecena!!! 27.83  49.00  21.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Nie możesz wyjść tak ubrana!" - to częsty komentarz do wielu oryginalnych projektów wyłamujących się z obowiązujących kanonów mody. Marnie Fogg udowadnia, że współczesna moda, choć prowokująca, nie jest aż tak niewygodna i niedorzeczna, jak się czasem uważa. Autorka analizuje 100 wyrafinowanych strojów słynnych projektantów, którzy wykorzystując futurystyczne materiały i kontrowersyjne koncepcje, poszerzają granice twórczej kreatywności.

Dlaczego Paul Poiret zaprojektował strój przypominający abażur? Czy Rudi Gernreich naprawdę myślał, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety będą nosili jego topless monokini? I co skłoniło Jeremy ego Scotta do włączenia połyskliwego nikabu w lamparci wzór do kolekcji ubiorów dla kobiet? W przemyślany sposób broniąc nowatorskiej mody, Marnie Fogg wyjaśnia, dlaczego łamanie ustalonych kodów stroju może być wysoce kreatywne, choć bywa niezwykle kontrowersyjne. W dziejach ewoluującej mody pojawiali się liczni projektanci, wprowadzający nowatorskie, skrajnie inne niż dotychczas ubiory.

Przewodnik po modzie współczesnej przedstawia 100 ich najlepszych projektów, od trudnych w odbiorze koncepcji Comme des Garçons, do specyficznie podkreślających budowę ciała kreacji Thierry ego Muglera i sylwetki mężczyzny o przesadnie szerokich ramionach, proponowanej przez Thoma Browne a. Czytelnicy mogą też odkryć, jak "wyzwolone" projekty Jeana-Paula Gaultiera, Vivienne Westwood i Waltera Van Beirendoncka przedefiniowały pojęcia wielkości, akceptowalności i osobowości. Zbyt często brak wyraźnego dopasowania lub oczywistego zamysłu uważany jest za brak wyrafinowania czy wręcz umiejętności.

Marnie Fogg udowadnia, że nowoczesna moda nie jest tak szokująca i "nie do noszenia", jak by się wydawało.

Książka "Przewodnik po modzie współczesnej. Dlaczego w takim stroju można się pokazać?" - Marnie Fogg - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]