pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przetrwałem Afganistan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inne Spacery
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788393079483
ISBN: 978-83-9307-948-3
Data: 2010-05-28
pozycja niedostępna

Opis książki:

O operacji Czerwone Skrzydło i poległych w niej bohaterach, żołnierzach 10. Zespołu Navy SEALs, opowiada naoczny świadek.
Książka porównywana z Kryptonim Bravo Two Zero" Andyego Mc Naba.
To zdarzyło się naprawdę. W ostatnich dniach czerwca 2005 r. Mała wioska leżąca w Hindukuszu. Pakistańsko-afgańskie pogranicze. Czterech komandosów z elitarnej amerykańskiej jednostki Navy SEALs i niemal 150 napastników. Zażarty bój, godziny krwawej walki.
Operacja Czerwone Skrzydło uchodzi za największą porażkę w kilkudziesięcioletniej historii Navy SEALs. W akcji zginęło trzech SEALsów walczących nad wioską, a także 16 innych, którzy lecieli z pomocą. Przetrwał tylko jeden - Marcus Luttrell. Wycieńczony, ranny, załamany, nękany halucynacjami dostał schronienie w afgańskiej wiosce otoczonej przez talibów. Jak uszedł z życiem? Wkrótce po tych zdarzeniach opisał swoją historię w bestsellerowej wojskowej autobiografii. Młody Teksańczyk od chłopięcych lat marzył o wstąpieniu do Fok. Ze szczegółami opowiada o treningu i okresie selekcji do SEALsów w Grupach 226 i 228. Potem przychodzą miesiące walki w Iraku. W końcu z przyjaciółmi z zespołu Marcus trafia do Afganistanu.
Operacja Czerwone Skrzydło, choć wyglądała na rutynową, przerodziła się w krwawą jatkę. Dla Marcusa Luttrella była największą życiową próbą.

Książka "Przetrwałem Afganistan" - Marcus Luttrell, Patrick Robinson - oprawa miękka - Wydawnictwo Inne Spacery. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]