pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Przestrzeń i nieruchomości jako przedmiot prawa administracyjnego....
książka:

Przestrzeń i nieruchomości jako przedmiot prawa administracyjnego. Publiczne prawo rzeczowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 708 s.
EAN: 9788376208589
ISBN: 9788376208589
Data: 2012-01-19
pozycja niedostępna

Przestrzeń i nieruchomości jako przedmiot prawa administracyjnego.... - opis wydawcy:

Motywem przewodnim problematyki podjętej przez Autorów w tej monografii jest analiza celu, zadań, form i zakresu ingerencji prawa administracyjnego we własność, inne prawa rzeczowe, a także prawa obligacyjne na gruncie planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami. Jest także prezentacją obowiązków administracyjnoprawnych związanych z prawami rzeczowymi (renty planistyczne, opłaty adiacenckie). Autorzy nie tylko definiują najważniejsze problemy planowania i zagospodarowania przestrzeni, realizacji procesu inwestycyjnego i gospodarki nieruchomościami, ale podają propozycje konkretnych rozwiązań wsparte dyskursem z orzecznictwem sądowoadministracyjnym.

Książka może być bardzo pomocna zarówno w procesie dydaktycznym na kierunku studiów Prawo i Administracja, jak i w szeroko rozumianej praktyce stosowania prawa planowania i zagospodarowania przestrzeni, budowlanego i gospodarki nieruchomościami.

Monografia powstała przy współpracy i dofinansowaniu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Stanowi wyraz zaangażowania władz WSIi Z w Rzeszowie prowadzącej studia Administracji pierwszego i drugiego stopnia w jednoczenie środowiska Nauki i Praktyki w celu wspólnego podejmowania wiodących, skomplikowanych zagadnień współczesnego prawa administracyjnego rzeczowego.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Czwartek, 21 Marca 2019 roku.