pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przemoc. Sześć spojrzeń z ukosa

Autor książki:

Slavoj Zizek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 190x125 mm
EAN: 9788374958516
ISBN: 978-83-7495-851-6
Data: 2010-09-29
Cena wydawcy: 24.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka znanego na całym świecie słoweńskiego filozofa i krytyka kultury, autora ponad 40 tytułów - studium poświęcone przemocy, które według Žižka jest konstytutywnym składnikiem każdego społeczeństwa Choć przemoc jest wszędzie, nie potrafimy jej wytłumaczyć ani zaakceptować. Prowokacyjna teza autora Žižka głosi, że przemoc, której jesteśmy naocznymi świadkami, której sprawców widzimy na własne oczy - ma swe źródło w ukrytej przemocy, stanowiącej podstawę działania naszych systemów politycznych i ekonomicznych. Widzialna przemoc zbrodniarzy czy terrorystów często wydaje się zakłócać "normalny", spokojny stan rzeczy. "Ukryta" przemoc, o której pisze Žižek, leży jednak u podłoża tej naszej normalności. Przemoc jest częścią każdego systemu, na którym opiera się społeczeństwo. Choć wydaje się nieprzejrzysta, dla Žižka stanowi klucz do lepszego zrozumienia tego, co w naszej codziennej praktyce uznajemy często za irracjonalne wybuchy agresji.
Wzywając czytelników do czujności, autor dokonuje bezwzględnej wiwisekcji demokracji podległej prawom ekonomii, w których żyjemy. Bada krwawe reżimy totalitarne dwudziestego wieku i przemoc, którą nazwano "świętą". Ta książka zmieni nasz sposób myślenia.

Książka "Przemoc. Sześć spojrzeń z ukosa" - Slavoj Zizek - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]