pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przemiany społeczno-przestrzenne osiedli wiejskich. Studium Przypadku Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego

Autor książki:

Marcin Wójcik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788379690473
ISBN: 978-83-7969-047-3
Data: 2014-04-14
pozycja niedostępna

Opis książki:

Obecna wiejska gentryfikacja (uszlachetnianie, wzbogacanie wsi) jest procesem równie złożonym jak przemiany społeczno-przestrzenne w miastach. Spotkanie napływowych i zasiedziałych grup społecznych ma nie tylko wymiar sąsiedztwa przestrzennego (utrwalonych i nowych części siedlisk), ale jest również zderzeniem kulturowym. W małych środowiskach społecznych, jakimi są wsie, zróżnicowanie społeczne jest szczególnie widoczne, a bliskość przestrzenna umożliwia wzajemną uważną obserwację oraz podjęcie wielu bezpośrednich interakcji społecznych.

Istotą podejmowanego w tej pracy problemu jest identyfikacja zmian w układach społeczno-przestrzennych wsi. Interesującym wydaje się zatem wyjaśnienie pogłębiającej się złożoności społecznej wsi w kontekście jej przestrzennej przemiany.

Ze Wstępu

Książka "Przemiany społeczno-przestrzenne osiedli wiejskich. Studium Przypadku Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego" - Marcin Wójcik - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 166 stron i została wydana w 2013 r.