pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przekształcenia spółek. Praktyczne aspekty podatkowe i rachunkowe.

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 142 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381373326
ISBN: 978-83-8137-332-6
Data: 2018-09-05
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Publikacja omawia najważniejsze kwestie związane z przekształceniami spółek, jakie uregulowano w Kodeksie spółek handlowych, w tym przekształcenie spółki cywilnej w spółkę prawa handlowego oraz przekształcenie przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w jednoosobową spółkę kapitałową.

Zagadnienia prawne, podatkowe i rachunkowe zostały zaprezentowane z uwzględnieniem odrębności przekształcenia:
-spółki osobowej w spółkę kapitałową;
-spółki kapitałowej w spółkę osobową;
-spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową;
-spółki osobowej w inną spółkę osobową;
-spółki cywilnej w spółkę prawa handlowego;
-przedsiębiorcy w spółkę kapitałową.

Przekształcanie spółek jest szansą dla firm na ich rozwój oraz zmianę pozycji na rynku i podniesienie konkurencyjności. Z tego względu instytucja przekształcenia, zapewniająca zachowanie tożsamości podmiotowej w ramach kontynuacji działalności - przy jednoczesnej zmianie formy prawnej - jest dla spółek niezwykle atrakcyjna i coraz powszechniejsza.

W przypadku przekształcania spółek należy pamiętać, aby uwzględnić regulacje z różnych dziedzin prawa. Publikacja w praktyczny sposób pokazuje, jak w trakcie przekształcenia postępować zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi.

Książka "Przekształcenia spółek. Praktyczne aspekty podatkowe i rachunkowe." - Emilia Bartkowiak, Joanna Gawrońska, Grzegorz Ziółkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 142 stron i została wydana w 2018 r.