pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prywatne życie mrówek

Autor książki:

Krzysztof Pabis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ringier Axel Springer
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380919662
ISBN: 978-83-8091-966-2
Data: 2020-11-30
18.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zadziwiające konstrukcje i szlaki wędrówek. Tajemnice komunikacji i współpracy. Kasty i niewolnictwo. Pałacowe przewroty i porwania. Inwazje i superkolonie.

Brzmi jak opis przełomowych momentów w dziejach supermocarstwa. Okazuje się jednak, że to hasła przybliżające fascynujący i nieznany nam świat mrówek.

Mrówki należą do drobnych i niepozornych owadów. Ich niewielkie rozmiary i skryty tryb życia sprawiają, że często niesłusznie lekceważymy ich rolę w otaczającej nas przyrodzie. Tymczasem mrówki objęły we władanie niemal cały świat. Podbijają oceaniczne wyspy i mroźną Arktykę, występują w Himalajach i na największych pustyniach świata. Wpływają na żyzność gleby, potrafią rozsiewać nasiona roślin, polują na ptaki i ssaki, a także wdzierają się do ludzkich mieszkań. Odpowiadają nawet za emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Bliższe przyjrzenie się ich niezwykłemu życiu prowadzi do wniosku, że są niekwestionowanymi władcami naszej planety.

W książce czytelnik znajdzie blisko 300 fotografii mrówek w różnych sytuacjach życiowych, mnóstwo ciekawostek dotyczących tych fascynujących stworzeń oraz tabele z podstawowymi danymi wielu gatunków, od dobrze znanej z naszych lasów mrówki ćmawej do boleśnie żądlącej amazońskiej mrówki pocisk.

Książka "Prywatne życie mrówek" - Krzysztof Pabis - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Ringier Axel Springer. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2020 r. Cena 18.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.