pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Programy rządowe. Studium administracyjnoprawne

Autor książki:

Sebastian Gajewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323526049
ISBN: 978-83-2352-604-9
Data: 2017-03-14
28.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przedmiotem monografii jest analiza teoretycznych i prawnych problemów związanych z planowaniem w administracji publicznej, w zwłaszcza rządowej, przeprowadzona na podstawie badań empirycznych oraz uzupełniona obszernym omówieniem programów rządowych ustanawianych przez Radę Ministrów. Autor bada i omawia cechy i charakter prawny programów rządowych oraz wybrane szczegółowe zagadnienia ich ustanawiania i realizacji. Formułuje także generalną ocenę praktyki i ram prawnych wydawania i wdrażania programów rządowych oraz podejmuje próbę powiązania tego procesu z różnymi trendami teoretycznymi dotyczącymi zarządzania w administracji publicznej.

Publikacja jest pierwszą w polskiej literaturze prawa administracyjnego i nauki o administracji propozycją opisu i analizy zjawiska programów rządowych jako instrumentu planowania i zarządzania w administracji publicznej. Adresowana jest do osób zajmujących się naukowo prawem i postępowaniem administracyjnym oraz nauką o administracji publicznej, a także studentów prawa i administracji oraz zarządzania. Może okazać się również pomocna dla pracowników administracji rządowej, którzy odpowiadają za przygotowywanie i wdrażanie omawianych programów.

Książka "Programy rządowe. Studium administracyjnoprawne" - Sebastian Gajewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.92 zł. Zapraszamy na zakupy!