pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Program Rodzina 500 plus. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych na dzieci. Seria: Biblioteka pomocy społecznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 150x205 mm
EAN: 9788326487118
ISBN: 978-83-2648-711-8
Data: 2016-06-08
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W dniu 1 kwietnia 2016 r. weszła w życie ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, powszechnie nazywana Programem Rodzina 500 plus. Na mocy tej ustawy każda rodzina ma prawo do świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, natomiast rodziny spełniające kryterium dochodowe - również na pierwsze dziecko w wieku do 18. roku życia. Ciężar zrealizowania założeń tej ustawy spoczywa na gminach. Zadanie to zostało nałożone na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, który może upoważnić odpowiednie osoby do prowadzenia postępowania w sprawach z zakresu świadczenia wychowawczego.

Niniejsza publikacja ma pomóc w sprawnym przeprowadzeniu tego postępowania. Zawiera komentarze praktyczne omawiające wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia wychowawczego, uchyleniu, zmianie oraz uznaniu za świadczenie nienależnie pobrane, a także wzory niezbędnych decyzji, w tym:
- o przyznaniu świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko,
- o przyznaniu świadczenia wychowawczego na kolejne dziecko,
- o przyznaniu świadczenia wychowawczego na pierwsze i kolejne dziecko,
- odmawiającej przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko,
- dotyczącej odmowy świadczenia na pierwsze dziecko i przyznania świadczenia na kolejne dziecko,
- odmawiającej przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na drugie dziecko,
- zmieniającej decyzję przyznającą prawo do świadczenia wychowawczego.

W poradniku zamieszczono również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji nowych przepisów. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązywania problemowych sytuacji.

Książka "Program Rodzina 500 plus. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych na dzieci. Seria: Biblioteka pomocy społecznej" - Adam Błaszko, Żanetta Gawarkiewicz, Krystyna Gąsiorek, Magdalena Januszewska, Anna Kawecka - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]