pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Proces inwestycyjno-budowlany w praktyce. Rozwiązania najważniejszych problemów

Autor książki:

Diana Trzcińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
EAN: 9788382239263
ISBN: 978-83-8223-926-3
Data: 2021-06-22
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Stan prawny: 1 maja 2021 r.

Książka obejmuje analizę trudnych i spornych zagadnień procesu inwestycyjno-budowlanego, z którymi muszą się mierzyć jego uczestnicy.

Opracowanie zawiera omówienie:
konsekwencji prawnych realizacji inwestycji na podstawie skutecznego zgłoszenia zamiaru budowy z pominięciem wymaganej prawem decyzji o warunkach zabudowy,
problematyki uzgodnień w procesie wydawania decyzji o warunkach zabudowy,
praktycznych aspektów realizacji zasady przezorności w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego, problemu optymalizacji powierzchni zabudowy oraz skutków prawnych wadliwej kwalifikacji zamierzenia inwestycyjnego przez inwestora na konkretnych przykładach,
zakończenia procesu budowlanego i związanych z tym obowiązków prawnych inwestora w kontekście ewentualnego wymierzenia kary z tytułu nielegalnego użytkowania obiektu budowlanego.

Autorka opiera swoje rozważania na praktycznych wskazówkach i rozwiązaniach w zakresie interpretacji przepisów prawa, które budzą największe wątpliwości i mogą skutkować wstrzymaniem tego procesu z powodów formalnych (np. braku decyzji, przedłużania się procedur administracyjnych).

Publikacja bazuje na koncepcji zwięzłego przytoczenia spornych stanów faktycznych, wynikających z orzeczeń sądów administracyjnych i sformułowania zagadnień problemowych w formie pytań.

Książka jest przeznaczona dla uczestników procesu budowlanego, m.in. przedsiębiorców, a także prawników, których przedmiotem działalności jest proces inwestycyjny - adwokatów, radców prawnych, sędziów i urzędników.

Książka "Proces inwestycyjno-budowlany w praktyce. Rozwiązania najważniejszych problemów" - Diana Trzcińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2021 r.