pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Procedura administracyjna dla urzędników
książka:

Procedura administracyjna dla urzędników

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 439 s.
EAN: 9788393343133
ISBN: 978-83-9334-313-3
Data: 2011-12-12
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Procedura administracyjna dla urzędników - Waldemar Bochenek - opis książki:

Procedura administracyjna dla urzędników... to publikacja omawiająca przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, w której autor dokonał uporządkowania istotnych w tym zakresie zagadnień. Opracowanie koncentruje się na praktycznych aspektach wykonywania administracji, tak, aby ujęte w nim rozważania nie kończyły się w miejscu, w którym zaczyna się nurtujące czytelnika pytanie. Ponadto publikacja stanowi analizę najczęściej pojawiających się problemów dotyczących procedury administracyjnej.
Opracowanie zostało wzbogacone wyróżnionymi graficznie wskazówkami, przykładami oraz wzorami pism niezbędnymi przy podejmowaniu czynności procesowych w sprawie administracyjnej. W opracowaniu uwzględniono aktualny stan prawny, dorobek doktryny, orzecznictwo sądów polskich, jak również doświadczenie zawodowe autora.
Książka kierowana jest do każdego urzędu i obywatela, który ma do czynienia z procedurą administracyjną. Przede wszystkim są to: jednostki samorządu terytorialnego i ich organy oraz urzędy, organy administracji rządowej, a także inne podmioty, niezależnie od tego w jakiej roli procesowej przyjdzie im w postępowaniu wystąpić.
W publikacji omówiono: - zasady postępowania administracyjnego w kontekście wykonywania obowiązków przez administrację publiczną, - wszczęcie postępowania oraz związaną z tym problematykę odmowy wszczęcia postępowania i przekazania sprawy administracyjnej organowi właściwemu, - terminy w postępowaniu administracyjnym wiążącym organ administracji publicznej oraz inne podmioty tego postępowania, - czynności techniczno-procesowe postępowania, - postępowanie dowodowe, - czynności orzecznicze organu administracji publicznej.

Książka „Procedura administracyjna dla urzędników” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor.

Książka posiada 439 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Procedura administracyjna dla urzędników"