pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1/ 2015
»
książka:

Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1/ 2015

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9770020841471
ISSN: 0208-4147
Data: 2015-06-19
Cena: 41.27  Cena wydawcy: 45.00 zł Oszczędzasz: 3.73 do koszyka pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1/ 2015 - Kazimierz Urbanik - opis książki:

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA, od roku 2013 zaś znajduje się na liście czasopism naukowych indeksowanych przez filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (ISI). Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce.

Książka „Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1/ 2015” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 178 stron i została wydana w 2015 r.

Spis treści:

M. Jirak , On non-uniform Berry-Esseen bounds for time series
A. Makagon, Innovation and factorization of the density of a regular PC sequence
L. Klotz, C. Mädler, J-regularity of multivariate stationary sequences for some families J
L. Accardi and A. Boukas, Contractions and central extensions of Quantum White Noise Lie algebras
P. Graczyk, S. Mamane, The Fisher information and exponential families parametrized by a segment of means
T. Inglot, D. Kujawa, Refined data driven tests for univariate symmetry
D. Krizmanić, J1 convergence of partial sum processes with a reduced number of jumps
R. Vasudeva, G. Srilakshminarayana, Almost sure limit points of lightly trimmed sums when the distribution function belongs to the domain of partial attraction of a positive semi-stable law
J. Tugaut, Captivity of mean-fi eld particle systems and the related exit problems
L.V. Rozovsky, Small deviation probabilities of weighted sums with fast decreasing weights

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1/ 2015"
Kazimierz Urbanik (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne: