pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prezydent. Rafał Dutkiewicz (nie tylko) o Wrocławiu
Tytuł książki:

Prezydent. Rafał Dutkiewicz (nie tylko) o Wrocławiu

Autor książki:

Jacek Antczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788363391720
ISBN: 978-83-6339-172-0
Data: 2018-12-20
35.24  49.00  13.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

"Ta zadziwiająca książka jest o wszystkim, ale nie o niczym. "Zadziwiająca", bo przedstawia myśli człowieka, którego wszechstronność budzi podziw, ale nie wpędza w kompleksy. Przeciwnie, zaraża posybilizmem, czyli przekonaniem, "że się da". Taki też jest Wrocław, miasto, które zapracowało na swój sukces. Rozmowa z prezydentem Dutkiewiczem jest czasami jazdą po bandzie, ale nie odczułem w niej żadnego fałszywego tonu. Jest czasem zuchwała, ale szczera i dotyczy spraw, które muszą obchodzić nie tylko Wrocławian."
Krzysztof Zanussi
"Rafał Dutkiewicz kończy swoją prezydenturę we Wrocławiu swoistym love story, opowieścią o Wrocławiu, który pokochał, z którym się związał i któremu służył. Są w tej opowieści wielkie inwestycje i urocze zakątki, wielcy twórcy i politycy, akurat w obecnej epoce ważni nie tylko dla Wrocławia, ale i dla Polski. Książka jest jak Wrocław Dutkiewicza - ma rozmach, ale i lekkość, historię i anegdotę. A do tego wierszyki. To się czyta!"
Tomasz Lis
"Zaczynał jako harcerz, został świetnym matematykiem i logikiem, w stanie wojennym był konspiratorem, a w 1989 roku kierował Wrocławskim Komitetem Obywatelskim. W 2002 roku Rafał Dutkiewicz został prezydentem Wrocławia i przez kolejnych 16 lat prowadził społeczność tego miasta drogą cywilizacyjnego awansu do pozycji jednej z najświetniejszych metropolii europejskich. Miał przyjaciół po obu stronach dzielącego dziś Polskę konfliktu, był więc swego czasu gorącym zwolennikiem powstania PO-Pi S-u i nawet własnego kota nazwał Popisem. Pomysł koalicji Tuska z Kaczyńskim szybko zmarł śmiercią naturalną, ale kot Popis żyje do dziś. No i bardzo dobrze: ad multos annos, kocie!"

Karol Modzelewski

Książka "Prezydent. Rafał Dutkiewicz (nie tylko) o Wrocławiu" - Jacek Antczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.24 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Antczak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zły system. Teksty niewydane - okładka książki

Zły system. Teksty niewydane

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Produkty podobne:
Kapitan - okładka książki

Kapitan

Ziemowit Barański, Joanna Czyszczoń
Jakie piękne samobójstwo - okładka książki

Jakie piękne samobójstwo

Rafał A. Ziemkiewicz
Rozmowa z Górą - okładka książki

Rozmowa z Górą

Rafał Fronia