pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo w epoce populizmu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788366849891
ISBN: 978-83-6684-989-1
Data: 2023-03-13
57.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Monografia powstała jako pokłosie konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na temat relacji współczesnego populizmu i prawa. Temat ten jest obecnie żywo dyskutowany w globalnej oraz regionalnej nauce prawa, konstytucjonalizmie oraz filozofii
politycznej. Już prawie dwadzieścia lat temu niderlandzki politolog Cas Mudde pisał, że nadchodzi populistyczny Zeitgeist. Od tego czasu problem nie stracił nic na znaczeniu, a w Polsce od 2015 roku stał się jednym z głównych problemów szerokiego dyskursu rządów prawa. Dlatego publikacja ma szanse wzbudzić zainteresowanie rozległego środowiska nauk społecznych.

Tym bardziej że populizm i prawo to nie tylko problem akademicki, lecz także ważna część codziennych dyskusji politycznych w Polsce oraz w Europie.

dr Michał Stambulski
Erasmus University Rotterdam, Uniwersytet Wrocławski
Niewątpliwym atutem monografii jest przyjęta konwencja metodologiczna.

W rozbudowanym wstępie autorstwa jej Redaktora sformułowano konkretne pytania badawcze, na które odpowiedzieli autorzy poszczególnych rozdziałów. W szczególności podjęto pytania: kto jest uważany za populistę; jakie są metody działania rządów populistycznych; czy populizm jest skuteczny w realizacji założonej polityki, oraz - chyba najbardziej interesujące pytanie Redaktora - czy programy populistów oraz prowadzone przez nich działania wiążą się z konceptualizacją i implementacją jakiegoś nowego modelu stosunków gospodarczo-społecznych, który to model mógłby zostać potraktowany jako alternatywa dla obowiązującego obecnie modelu liberalnej gospodarki rynkowej.

dr hab. Artur Kotowski

Książka "Prawo w epoce populizmu" - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2023 r. Cena 57.91 zł. Zapraszamy na zakupy!