pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz do ustawy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Infor Biznes
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788365622709
ISBN: 978-83-6562-270-9
Data: 2017-09-04
Cena wydawcy: 159.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Praktyczny komentarz stanowi przewodnik po ustawie Prawo restrukturyzacyjne i wyjaśnia jak przy wykorzystaniu nowych procedur sądowych oddłużyć przedsiębiorstwo.

1 stycznia 2016 roku weszła w życie nowa ustawa "Prawo restrukturyzacyjne", która w sposób rewolucyjny zmienia podejście do podmiotów mających problemy finansowe, wprowadzając zasadę pierwszeństwa naprawy przedsiębiorstwa przed jego likwidacją.

Zapisane zostały w niej cztery ścieżki zawierania układu z wierzycielami: postępowanie o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe i postępowanie sanacyjne.

W zależności od skali problemu z niewypłacalnością wdrożeniu podlega jedna z tych czterech procedur. Niniejszy komentarz stanowi przewodnik po nowej ustawie Prawo restrukturyzacyjne, ma wyjaśnić jak przy wykorzystaniu procedur sądowych oddłużyć przedsiębiorstwo.

Publikacja zawiera treść nowej ustawy z komentarzem do przepisów. Porusza zagadnienia dotyczące:
przepisów ogólnych i szczególnych o postępowaniach restrukturyzacyjnych i ich skutkach,
przepisów z zakresu międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego,
odrębnego postępowania restrukturyzacyjnego,
przepisów karnych.

"Prawo restrukturyzacyjne. Praktyczny komentarz" dedykowany jest przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy dzięki zapoznaniu się z jego treścią będą mogli stwierdzić, która z procedur restrukturyzacyjnych jest najbardziej optymalna dla naprawy ich biznesu.

Książka polecana jest również praktykom restrukturyzacji, takim jak adwokaci, radcowie prawni, doradcy restrukturyzacyjny, ale także inwestorzy czy instytucje udzielające finansowania.

Lektura tego komentarza sprawi, że jeszcze efektywniej będą mogli wspierać swoich klientów w naprawie i oddłużaniu ich firm. Jego autorzy to praktycy restrukturyzacji i współtwórcy nowego Prawa Restrukturyzacyjnego, osoby które na co dzień zajmują się ratowaniem upadających firm i osób fizycznych. To licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni, którzy pełnili w swojej karierze funkcje m.in.: zarządców, nadzorów, syndyków, a także sędziów.

Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się na konferencjach i kongresach o tematyce restrukturyzacyjnej w Polsce i za granicą. Prowadzą szkolenia dla przedsiębiorców i instytucji finansowych, wykładają prawo na uczelniach wyższych, ich artykuły i publikacje ukazują się w prasie branżowej.

Książka "Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz do ustawy" - Piotr Zimmerman, Patryk Filipiak, Bartosz Sierakowski, Anna Michalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Infor Biznes. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2017 r.