pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Prawo pracy. Rozporządzenia. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1100 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788381874274
ISBN: 978-83-8187-427-4
Data: 2020-04-27
201.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawo pracy. Rozporządzenia to unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń precyzujących przepisy indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.

W publikacji przedstawiono analizę aktów wykonawczych regulujących m.in. kwestie:
- ustalania wynagrodzenia pracowników za okres urlopu i inne okresy niewykonywania pracy,
- obowiązków pracodawcy w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy,
- podróży służbowej,
- odpowiedzialności materialnej pracowników,
- przygotowania zawodowego młodocianych,
- wymogów w zakresie prowadzenia akt osobowych i dokumentacji pracowniczej,
- zasad wystawiania świadectwa pracy.

Wszystkie zagadnienia zostały omówione w ścisłej korelacji z normami rangi ustawowej, w szczególności przepisami Kodeksu pracy.

Wiele miejsca poświęcono również aktom wykonawczym z obszaru zbiorowego prawa pracy. Można tu wymienić nowe regulacje w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy zatrudnionym (nie tylko pracownikom) pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących tym osobom w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy. Przedmiotem analizy są też rozporządzenia dotyczące dofinansowania z budżetu państwa związków zawodowych i organizacji pracodawców oraz akty wykonawcze z pogranicza prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
m.in. określające zasady postępowania w razie wypadku przy pracy.

Warto wskazać, że w komentarzu ujęto akty, które nie były dotąd przedmiotem tak szczegółowej analizy, m.in. rozporządzenie w sprawie uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, jak również te najnowsze, w tym obowiązujące od 2019 r. rozporządzenia w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy.

W publikacji zaprezentowano nie tylko aktualne przepisy, lecz także dorobek judykatury i doktryny. Autorzy nie ograniczyli się do teoretycznej analizy poszczególnych przepisów, ale wskazali również ich praktyczne implikacje i rozwiązania najczęściej pojawiających się wątpliwości. W wielu przypadkach komentarz został poparty praktycznymi przykładami obrazującymi zastosowanie danego przepisu.

Książka "Prawo pracy. Rozporządzenia. Komentarz" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1100 stron i została wydana w 2020 r. Cena 201.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]