pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Prawo kosmiczne w obliczu nowych problemów współczesności
książka:

Prawo kosmiczne w obliczu nowych problemów współczesności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Drukarnia LIBER
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788372061799
ISBN: 978-83-7206-179-9
Data: 2012-05-18
pozycja niedostępna

Prawo kosmiczne w obliczu nowych problemów współczesności - Małgorzata Polkowska - opis książki:

Prawo kosmiczne to dział prawa międzynarodowego zajmujący się wykorzystywaniem i użytkowaniem przestrzeni kosmicznej oraz ciał niebieskich. Szybki rozwój technologii kosmicznych na świecie powoduje, że tematyka kosmiczna staje się (z uwagi na swoją specyfikę i oryginalność] coraz bardziej popularna na świecie i w Polsce.

Celem pracy jest przedstawienie podstawowych zasad rządzących kosmosem oraz próba ich zastosowania w aktualnych problemach prawnych występujących w praktyce i związanych z rozwojem technologii kosmicznej. Autorka stara się wykazać, iż coraz bardziej zaawansowana działalność człowieka w kosmosie powoduje konieczność zmian prawa kosmicznego. Rozważaniom dotyczącym procesu kształtowania się prawa kosmicznego i jego założeń towarzyszą refleksje teoretyczne prezentowane na kanwie literatury z zakresu doktryny prawa kosmicznego. Choć główne nurty w doktrynie prawa kosmicznego skupiały się wokół kwestii granity przestrzeni powietrznej i kosmicznej [i jej statusu], prawa nieszkodliwego przelotu czy niezawłaszczalności przestrzeni kosmicznej, to w praktyce pozostało wiele obszarów niezagospodarowanych. trudnych do uregulowania. Ich powstanie wiąże się nie tylko z postępującym bardzo szybko rozwojem technologii kosmicznych, ale i polityką państw, która stanowi często o kierunkach tego rozwoju.

Niniejsza książka powinna służyć wszystkim zainteresowanym przedmiotem, zarówno studiującym, jak i pracującym w tej dziedzinie.

Książka „Prawo kosmiczne w obliczu nowych problemów współczesności” - oprawa miękka - Wydawnictwo Drukarnia LIBER.

Książka posiada 296 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawo kosmiczne w obliczu nowych problemów współczesności"