pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo konstytucyjne i ustrój organów ochrony prawnej dla praktyków....
Tytuł książki:

Prawo konstytucyjne i ustrój organów ochrony prawnej dla praktyków. Objaśnienia, wzory pism, kazusy i pytania

Autor książki:

Artur Biłgorajski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788326441318
ISBN: 978-83-2644-131-8
Data: 2013-01-17
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Polskie prawo konstytucyjne. Zarys
Polskie prawo konstytucyjne. Zarys wykładu 68.67 zł pozycja dostępna!

Prawo konstytucyjne i ustrój organów ochrony prawnej dla praktyków. Objaśnienia, wzory pism, kazusy i pytania - Artur Biłgorajski - opis książki:

Publikacja jest pierwszym opracowaniem z zakresu prawa konstytucyjnego i ustroju organów ochrony prawnej adresowanym stricte do praktyków. Zawiera swoiste instrukcje" pisania poszczególnych pism procesowych. Szczegółowo omówione zostały kolejne elementy (zarówno o charakterze materialnym, jak i formalnym) składające się na konstrukcję tych pism, zaczynając od daty i miejsca sporządzenia pisma, a kończąc na wykazie załączników. Autor odwołuje się przy tym do aktualnych poglądów nauki prawa i judykatury, które opatruje rzeczowym komentarzem. Zamieszcza także praktyczne wskazówki zwiększające szansę na pozytywne rozpatrzenie poszczególnych pism procesowych przez właściwe organy.

Na końcu omówienia każdego pisma zamieszczono jego wzór. W opracowaniu znajdują się m.in.: -wzór skargi konstytucyjnej, -wzór skargi na przewlekłość postępowania, -wzór wniosku o ułaskawienie.

Książka zawiera także kazusy i testy pozwalające czytelnikowi sprawdzić wiadomości teoretyczne oraz przećwiczyć umiejętności praktyczne nabyte w trakcie jej lektury.

Publikacja spotka się z zainteresowaniem adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów, prokuratorów, komorników i aplikantów zawodów prawniczych oraz studentów prawa (zwłaszcza tych, którzy odbywają praktyki w kancelariach lub współpracują ze studenckimi poradniami prawnymi).

Książka „Prawo konstytucyjne i ustrój organów ochrony prawnej dla praktyków. Objaśnienia, wzory pism, kazusy i pytania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Artur Biłgorajski - autor m.in.:
Granice wolności wypowiedzi - okładka książki
Granice wolności wypowiedzi Artur Biłgorajski;