pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo handlowe i gospodarcze w pytaniach i odpowiedziach. Seria: Aplikacje Prawnicze

Autor książki:

Jakub Pikała

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 608 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788325587772
ISBN: 978-83-2558-777-2
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ponad 330 najczęstszych pytań i precyzyjnych odpowiedzi z zakresu prawa spółek handlowych oraz wybranych zagadnień prawa gospodarczego!
Opracowanie przedstawia zagadnienia prawa handlowego i prawa gospodarczego, które najczęściej pojawiają się na egzaminach oraz kolokwiach w trakcie studiów i na aplikacjach prawniczych. Książka może okazać się przydatna również dla profesjonalnych pełnomocników procesowych, tj. adwokatów i radców prawnych, którzy potrzebują uzyskać szybką i precyzyjną odpowiedź w sprawach dotyczących bieżącej obsługi prawnej.

Publikacja nie jest bowiem wyłącznie dopasowaniem fragmentów ustaw do postawionych pytań, ale została wzbogacona o istotne uwagi doktryny, a co najważniejsze, aktualne orzeczenia sądów. Cytowanie licznych sentencji Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, czy Krajowej Izby Odwoławczej, pochodzących dominująco z roku poprzedzającego wydanie publikacji, ma na celu uczynienie jej zawartości przydatną nie tylko na egzaminie, ale także w codziennej pracy prawnika-praktyka.

Zgromadzony materiał zawiera kluczowe zagadnienia dotyczące między innymi prawa autorskiego, zamówień publicznych, spółek handlowych, czy prawa gospodarczego publicznego.

Książka "Prawo handlowe i gospodarcze w pytaniach i odpowiedziach. Seria: Aplikacje Prawnicze" - Jakub Pikała - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 608 stron i została wydana w 2016 r.