pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo do emerytury z ubezpieczenia i zabezpieczenia społecznego. Komentarz...
Tytuł książki:

Prawo do emerytury z ubezpieczenia i zabezpieczenia społecznego. Komentarz do ustaw z orzecznictwem

Autor książki:

Inetta Jędrasik-Jankowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 668 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788381602341
ISBN: 978-83-8160-234-1
Data: 2019-09-16
224.64  249.00  24.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W komentarzu zostały omówione zasady nabycia i realizacji prawa do emerytury zagwarantowanego obywatelom przez art. 67 Konstytucji RP z 1997 r. W ujęciu Konstytucji to państwo ubezpiecza obywateli, tworząc specjalne fundusze z określonej części dochodu narodowego - Fundusz Ubezpieczeń Społecznych i Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Autorka analizuje wszystkie rodzaje emerytury powszechnej zależnej od wieku, daty urodzenia i wykonywanego zawodu oraz emerytury dla rolników i służb mundurowych.

Przedstawia również zasady nabywania prawa do:
- okresowej emerytury kapitałowej będącej drugą częścią emerytury powszechnej,
- emerytury pomostowej - w związku z wygaszaniem niektórych rodzajów emerytury - wypłacanej z innego funduszu niż Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.

W odniesieniu do poszczególnych rodzajów emerytury autorka omawia przepisy regulujące warunki nabywania prawa do emerytury i ustalania jej wysokości. Przybliża zasady realizacji nabytego prawa dotyczące m.in. zbiegu prawa do świadczeń, łączenia ich z wynagrodzeniem za pracę, pobrania świadczenia nienależnego.

Książka "Prawo do emerytury z ubezpieczenia i zabezpieczenia społecznego. Komentarz do ustaw z orzecznictwem" - Inetta Jędrasik-Jankowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 668 stron i została wydana w 2019 r. Cena 224.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Inetta Jędrasik-Jankowska - autor m.in.:
Produkty podobne: