pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo cywilne dla zarządców nieruchomości
Tytuł książki:

Prawo cywilne dla zarządców nieruchomości

Autor książki:

Barbara Baran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 428 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788326415838
ISBN: 978-83-2641-583-8
Data: 2011-12-15
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Prawo nieruchomości. Seria: Studia
Prawo nieruchomości. Seria: Studia prawnicze 110.00 zł pozycja dostępna!
W książce w przystępny sposób omówiono pojęcia, definicje i konstrukcje prawne z zakresu prawa cywilnego, z którymi wiąże się zarządzanie nieruchomościami.

W publikacji uwzględniono wszystkie istotne zmiany legislacyjne, które miały miejsce od czasu ostatniego wydania, w tym m.in. dotyczące nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zmodyfikowania instytucji hipoteki, zapisu windykacyjnego, najmu okazjonalnego oraz nowych sposobów dochodzenia roszczeń w drodze pozwu zbiorowego lub w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Przybliżone zostały także przepisy dotyczące postępowań sądowych służących wyjaśnieniu stanu prawnego nieruchomości oraz statusu jej właściciela.

Opracowanie uzupełnia bogaty wybór przepisów i orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz wzorów umów i pism przydatnych w prowadzonych postępowaniach i przy wykonywaniu zarządu.

Książka przeznaczona jest dla właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości (gruntów, budynków, lokali), którzy są uprawnieni do podejmowania czynności zarządu, a nie posiadają zawodowego przygotowania do pełnienia takiej funkcji, jak również dla profesjonalnych zarządców nieruchomości i osób starających się o uzyskanie takiej licencji.

Książka "Prawo cywilne dla zarządców nieruchomości" - Barbara Baran - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 428 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]