pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie
książka:

Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: STOPKA
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 165x230 mm
EAN: 9788385734871
ISBN: 978-83-8573-487-1
Data: 2011-06-01
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie - opis książki:

Temat, jaki zaproponowaliśmy, Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie, jest z gatunku tych, na których można sobie zęby połamać .
Stanisław Zagórski Uważna jego lektura pozwoli wszakże na stwierdzenie, że lwia część studiów dotyczy tematyki wypunktowanej w tytule tej książki, mianowicie prawdy i fałszu, ukazanych na przykładach polskiej chwały i wstydu, nie tylko sarmackiego. Pisana przez przedstawicieli różnych dyscyplin, wśród których socjologowie zajmują chyba czołowe miejsce, ośrodków i generacji, nie przynosi jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ukryte w tytule.
[...] Przy lekturze niektórych wypowiedzi nasuwa się pytanie, które przed laty znajdowaliśmy często w listach nadsyłanych często do TVP. Dotyczyły one dyskusji toczonych na temat różnych wybitnych przedstawicieli naszych dziejów i naszej kultury. Ich autorzy, zniecierpliwieni nieco sprzecznymi nieraz opiniami, zadawali zirytowane pytania: No dobrze, ale jak było naprawdę Bohaterem czy zdrajcą była ta czy owa postać, znana choćby z czytanek szkolnych. Prosimy (a raczej żądamy) jednoznacznej wypowiedzi! .
prof. Janusz Tazbir Premiera tego zbioru artykułów miała miejsce podczas uroczystości glogerowskich, które już od lat organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze Stopka. Sesja naukowa podejmowała temat zawarty w tytule publikacji. Konferencja była połączona z wystawą w 100-lecie śmierci Zygmunta Glogera, wielkiego etnografa, autora Encyklopedii staropolskiej.

Książka „Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie” - oprawa twarda - Wydawnictwo STOPKA.

Książka posiada 444 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie"