pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle...
książka:

Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle międzynarodowych instrumentów ochrony praw czlowieka

autor:

Dorota Pudzianowska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788326433153
ISBN: 978-83-2643-315-3
Data: 2014-08-28
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle międzynarodowych instrumentów ochrony praw czlowieka - Dorota Pudzianowska - opis książki:

Publikacja jest jedynym na rynku opracowaniem na temat praw osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną, w którym kompleksowo omówiono zarówno zagadnienia prawa międzynarodowego, jak i problemy prawa krajowego (instytucja ubezwłasnowolnienia, prawa polityczne). Łączy perspektywę teoretyczną z konkretnymi problemami i propozycjami ich rozwiązania. Autorzy przedstawiają zmieniające się podejście do praw osób z niepełnosprawnościami w prawie międzynarodowym. W wyniku zmiany międzynarodowego standardu praw człowieka w zakresie ochrony praw osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi lub psychicznymi dostrzegają konieczność zreformowania w polskim porządku prawnym instytucji ubezwłasnowolnienia oraz poszerzenia praw o charakterze politycznym takich osób.

Stan prawny na 1 maja 2014 roku.

Książka „Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle międzynarodowych instrumentów ochrony praw czlowieka” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 420 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle..."
Dorota Pudzianowska (red.) - autor m.in.: