pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawa medycyny. Zapiski z niepewnego terenu (TED Books)

Autor książki:

Siddhartha Mukherjee

Dane szczegółowe:
Wydawca: Grupa Wydawnicza Relacja
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 140x185 mm
EAN: 9788365796455
ISBN: 978-83-6579-645-5
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Czy medycynę w ogóle można nazywać nauką? Ponad dziesięć lat temu, kiedy Siddhartha Mukherjee był młodym, przemęczonym i samotnym lekarzem-rezydentem, zaczął się zastanawiać nad tym fundamentalnym pytaniem. Każda dziedzina nauki musi opierać się na wielokrotnie powtarzanych eksperymentach, opisywać uniwersalne prawa natury - a medycyna? Czy z nią jest tak samo?
Mukherjee poświęcił swoją karierę rozważaniom nad tym pytaniem - pytaniem, na które odpowiedź może całkowicie odmienić sposób myślenia o medycynie. W "Prawach medycyny" nagrodzony Pulitzerem autor, jeden z najbardziej cenionych w świecie onkologów, opisuje najciekawsze przypadki w swojej karierze, które pozwoliły mu zidentyfikować trzy kluczowe reguły rządzące medycyną.

Pełna szczegółów historycznych i opowieści o współczesnych medycznych cudach książka, która w fascynujący sposób pozwala zajrzeć za kulisy medycznych odkryć. To rzecz nie tylko dla medyków, ale i wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak chorujemy i jak jesteśmy leczeni. To fundament dla nowego sposobu rozumienia medycyny, teraz i w przyszłości.

Siddhartha Mukherjee - onkolog, naukowiec, autor książek "Cesarz wszech chorób. Biografia raka" i "Gen. Ukryta historia", laureat Nagrody Pulitzera. Publikuje w Nature, The New England Journal of Medicine, Cell i The New York Times. Mieszka w Nowym Jorku z żoną i córkami.

Książka "Prawa medycyny. Zapiski z niepewnego terenu (TED Books)" - Siddhartha Mukherjee - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Relacja. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2018 r.