pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Prawa dziecka jako pacjenta. Seria: Monografie prawnicze

Autor książki:

Błażej Kmieciak

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325588489
ISBN: 978-83-2558-848-9
Data: 2017-02-10
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce "Prawa dziecka jako pacjenta" zwrócona została w sposób kompleksowy uwaga na kluczowe zjawisko, jakim są uprawnienia małoletnich pacjentów w trakcie podejmowania w stosunku do nich działań diagnostyczno-terapeutycznych. Omawiane w tym miejscu uprawnienia ukazane zostały w prezentowanej monografii w sposób wielowątkowy. Z jednej bowiem strony sprowokowana została dyskusja dotycząca współczesnego rozumienia idei praw i wolności osób małoletnich. Z drugiej natomiast perspektywy w prezentowanej książce zdecydowano się podjąć próbę odpowiedzenia na pytanie: Kim jest dziecko? Analiza zjawiska, jakim są prawa dziecka jako pacjenta kieruje w stronę kolejnych wątpliwości. Czy dziecko mając coraz więcej informacji, nie powinno posiadać szerszej możliwości samodzielnego działania w trakcie kontaktu z medycznym ekspertem? Być może podobne uprawnienia powinny obejmować również tak szczególne obszary, jak: relacja seksualna oraz prawo do stanowienia o swoim życiu i zdrowiu?
W książce "Prawa dziecka jako pacjenta" podjęto próbę odpowiedzi na podobne pytania. Działania te odnosząc się bezpośrednio do zagadnienia praw dziecka, jako szczególnej kategorii praw człowieka ukazywać będą również kluczowe w tym aspekcie rzeczywistości społeczne, psychologiczne oraz pedagogiczne.

Książka "Prawa dziecka jako pacjenta. Seria: Monografie prawnicze" - Błażej Kmieciak - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 338 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]