pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza

Autor książki:

David Thomas, Andrew Hunt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344 s.
EAN: 9788328371392
ISBN: 978-83-2837-139-2
Data: 2021-02-10
53.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

jubileuszowe z okazji 20. rocznicy pierwszej edycji
Programiści dysponują coraz lepszym, szybszym i wszechstronniejszym sprzętem. Pojawiają się nowe języki programowania i nowe paradygmaty tworzenia architektury oprogramowania. Są jednak rzeczy, które w świecie programowania pozostają stałe i niezmienne. Wciąż proces stawania się programistą wymaga od adeptów tego rzemiosła sporego wysiłku. Akt kodowania to za mało. Trzeba zmienić sposób myślenia, nawyki, zachowania i oczekiwania. Konieczne jest świadome dążenie do stosowania dobrych praktyk. Jeśli pilnuje się jakości swojej pracy i nieustannie pamięta, co i po co się robi, można w końcu stać się pragmatycznym programistą.

W drugim wydaniu tego kultowego przewodnika wskazówki techniczne harmonijnie łączą się z aspektami filozofii pragmatycznego programisty. Książka została zaktualizowana i gruntownie przejrzana, aby teraz, dwadzieścia lat po pierwszym wydaniu, ponownie pokazać, co to znaczy być nowoczesnym, pragmatycznym programistą. Poruszono tu tematy osobistej odpowiedzialności i rozwoju zawodowego, komunikacji i poznawania prawdziwych wymagań, nowoczesnych technik architektonicznych oraz coraz ważniejszych kwestii zachowania bezpieczeństwa i prywatności. Książka składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą szeroki kontekst, dzięki czemu zyskasz wiedzę o najlepszych podejściach, unikniesz głównych pułapek, a co najważniejsze - rozwiniesz nawyki i postawy, które staną się fundamentem Twojego sukcesu zawodowego.

Dowiedz się, jak:
pisać kod dynamiczny, elastyczny i łatwy do dostosowywania
unikać pułapek związanych z powielaniem wiedzy
chronić oprogramowanie przed lukami w zabezpieczeniach
budować zespoły pragmatycznych programistów
skutecznie testować
wziąć odpowiedzialność za swoją pracę i karierę
Obaj autorzy uczestniczyli w tworzeniu oryginalnego Manifestu Agile i założeniu Agile Alliance. Współtworzyli też serię książek The Pragmatic Bookshelf.

Dbaj o swoje rzemiosło i myśl o tym, co robisz!
O autorach
David Thomas jest programistą, autorem książek i redaktorem. Występował na wielu prestiżowych konferencjach programistycznych. Mieszka niedaleko Dallas w Teksasie.

Andrew Hunt jest autorem znakomitych książek o tworzeniu oprogramowania. Jego pasją jest gra na trąbce i instrumentach klawiszowych.

Książka "Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza" - David Thomas, Andrew Hunt - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2021 r. Cena 53.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.