pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Pradawna łódź
książka:

Pradawna łódź

autor: Zhang Wei

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788380027961
ISBN: 9788380027961
Data: 2019-05-23
Cena wydawcy: 88.00 złpozycja niedostępna

Pradawna łódź - Zhang Wei - opis książki:

Pradawna łódź (Guchuan) to pierwsza pełnowymiarowa powieść Zhang Weia. Trzy pokolenia rodzin Sui, Zhao oraz Li, których losy nierozerwalnie się ze sobą splatają - czasem z tragicznymi skutkami - doświadczają kolejno skutków reformy rolnej, Wielkiego Skoku, klęski głodu w latach 1959-1961, kampanii przeciw prawicowcom oraz rewolucji kulturalnej (1966-1976), podczas której zginęło według szacunków od dwudziestu do pięćdziesięciu milionów mieszkańców Chin. Tytuł powieści pochodzi od znalezionego na brzegi rzeki kadłuba starożytnej drewnianej łodzi - jest to metafora dziejów Chin, których odzwierciedlenie stanowią zmienne losy mieszkańców miasteczka.

Powieść Zhang Weia to w chińskiej literaturze dzieło przełomowe, które przemawia do czytelników na całym świecie. Od dawna zajmuje miejsce na liście bestsellerów w Chinach i na Tajwanie (ukazało się już w ponad dwudziestu wydaniach, wiele z nich nadal jest w druku) i została uhonorowana kilkoma krajowymi nagrodami literackimi.

ze Wstępu Howarda Goldblatta
ZHANG WEI - pisarz pochodzący z chińskiej prowincji Szantung. Znany jest ze swoich powieści: Pradawna łódź i Baśń wrześniowa. W 2011 r. otrzymał Nagrodę Literacką Mao Duna za epickie 10-tomowe dzieło Na płaskowyżu. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz chińskiej literatury w ramach Stowarzyszenia Pisarzy Chińskich (Chinese Writers Association).

Książka Pradawna łódź - oprawa twarda - Wydawnictwo Akademickie DIALOG.

Książka posiada 500 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pradawna łódź"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rytmy albo wiersze stałe - okładka książki
Rytmy albo wiersze stałe Bogusław Kierc