pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

B jak Bejrut

Autor książki:

Iman Humaydan Younes

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381108737
ISBN: 978-83-8110-873-7
Data: 2019-11-28
29.73 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

B jak Bejrut to cztery przenikające się opowieści kobiet mieszkających w tym samym apartamentowcu w Bejrucie podczas libańskiej wojny domowej.

Przyglądając się z bliska najbardziej intymnym szczegółom z ich życia, Younes odmalowuje niezapomniany obraz nie tylko stworzonych przez siebie postaci, lecz także natury wojny. Jedynym niezmiennym elementem krajobrazu miasta jest strata i to ona z czasem nieuchronnie przyćmiewa wszystko inne.

Na tę niezwykłą powieść składają się cztery splatające się ze sobą narracje - opowieści o czterech kobietach mieszkających w tym samym budynku w Bejrucie podczas libańskiej wojny domowej. Lilian, matka dwójki dzieci, rozpaczliwie pragnie wyjechać z kraju, razem z mężem albo bez niego. Warda nie potrafi się pogodzić z utratą córki i odkrywa, że historia jej życia bezpowrotnie zgubiła sens, niezależnie od tego, ile razy odtwarza ją w pamięci. Camilia wraca do Bejrutu, żeby nakręcić film o swojej ojczyźnie, ale zostaje porwana przez falę szerzącej się w kraju przemocy. Maha nie opuszcza budynku, nawet gdy wokół niej rozpadają się jej rodzina, dzielnica, miasto i całe państwo. Z każdym kolejnym dniem niekończącej się wojny coraz bardziej zaczynają się kruszyć bariery pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

"Wielka literatura. Przywiązanie uwagi do każdego szczegółu sprawia, że powieść - choć fikcyjna - zdaje się naprawdę bliska rzeczywistości".

Midwest Book Review

Książka "B jak Bejrut" - Iman Humaydan Younes - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.73 zł. Zapraszamy na zakupy!