pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Praca w warunkach stwarzających zagrożenie

Autor książki:

Janusz Żołyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
EAN: 9788378047667
ISBN: 978-83-7804-766-7
Data: 2021-05-25
243.74 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Publikacja jest pierwszym w literaturze polskiego prawa pracy kompleksowym omówieniem problematyki świadczenia pracy przez pracowników w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych czy stanowiących zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Przedstawia w sposób systemowy zagadnienie ochrony pracy w Polsce, dokonując przy tym analizy zagrożeń dla życia i zdrowia pracowników świadczących pracę w warunkach niebezpiecznych czy szkodliwych, opisuje także środki mające na celu przeciwdziałanie tym stanom zagrożenia oraz konsekwencje ponoszone przez pracodawców zatrudniających w takich warunkach pracowników.

Książka przeznaczona jest dla pracodawców i ich komórek organizacyjnych zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, sprawami organizacyjno-prawnymi czy kadrami. Stanowi także istotne uzupełnienie wiedzy dla społecznych inspektorów pracy oraz dla przedstawicieli związków zawodowych czy organów inspekcji pracy. Ponadto może być uzupełnieniem wiedzy prawniczej, zarówno dla studentów kierunków prawniczych i zarządzających, jak i dla prawników specjalizujących się w bezpieczeństwie pracy. Zawiera przy tym bogate zestawienie orzecznictwa sądowego, literatury krajowej oraz regulacji prawa międzynarodowego, w tym prawa Unii Europejskiej.

Książka "Praca w warunkach stwarzających zagrożenie" - Janusz Żołyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Książka posiada 186 stron i została wydana w 2021 r. Cena 243.74 zł. Zapraszamy na zakupy!