pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Powstanie sierpniowe 1944

Autor książki:

Marian M. Drozdowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rytm
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 211x150 mm
EAN: 9788373996106
ISBN: 978-83-7399-610-6
Data: 2014-08-22
38.20  54.60  16.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Praca ta ma, jak podkreśla w swojej przedmowie gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, innowacyjny charakter w bogatej już literaturze naukowej i publicystycznej poświęconej Powstaniu Warszawskiemu. Przede wszystkim kładzie ona nacisk na rolę ludności cywilnej w Powstaniu i działalność administracji cywilnej oraz różnego typu organizacji obywatelskich. Autor w sposób syntetyczny opisuje rolę ludności cywilnej w Powstaniu, rolę Kościoła katolickiego i Polonii oraz exodus popowstaniowy.

Walorem tej pracy jest ogląd Powstania przez biogramy powstańcze, głównych przedstawicieli Rządu RP w Londynie oraz przywódców wojskowych i cywilnych Powstania. W sposób niekonwencjonalny wzbogaca ona naszą wiedzę o międzynarodowych aspektach Powstania, w tym o stosunku Stalina i PKWN do Insurekcji Sierpniowej i pokazuje jej specyfikę na tle innych europejskich ruchów antyniemieckich 1944 r.

Autor krytycznie też ustosunkowuje się do dotychczasowego dorobku naukowego poświęconego Powstaniu i stawia nowe hipotezy i pytania badawcze, wynikające z wielkiego szacunku dla powstańców i ich rodzin.

Książka "Powstanie sierpniowe 1944" - Marian M. Drozdowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Rytm. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2014 r. Cena 38.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marian M. Drozdowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Strusie pióra - okładka książki

Strusie pióra

Miriam Romm
Droga wiodła ugorem. Wspomnienia - okładka książki

Droga wiodła ugorem. Wspomnienia

Stanisław Sosabowski
Produkty podobne:
Uniwersalność polskości. Tom 1. - okładka książki

Uniwersalność polskości. Tom 1. Tragizm i sens...

Janusz Kuczyński, Józef Krakowiak
Powstańczy tryptyk - okładka książki

Powstańczy tryptyk

Zbigniew Blichewicz Szczerba