pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Powstańcy

Autor książki:

Magda Łucyan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Horyzont
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788324057375
ISBN: 978-83-2405-737-5
Data: 2019-07-17
37.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Poszli walczyć uzbrojeni w biało-czerwone opaski
Nie wyskoczyłbyś po ten karabin? Przydałby się nam! - usłyszał Julek od swojego dowódcy. Pod niemieckim ostrzałem zdobył upragnioną broń.

Dziewczyn do tego nie biorą - dowiedziała się Pączek, gdy oświadczyła, że chce walczyć z bronią w ręku. By móc strzelać, udawała mężczyznę.

Gdybyś po niego nie przyszedł, toby żył - oświadczyła Jurowi matka kolegi poległego w powstaniu.

Powstanie miało trwać maksymalnie trzy doby. Na tyle mieli być przygotowani. Walczyli 63 dni. Codziennie musieli żegnać przyjaciół, z którymi ramię w ramię brali udział w nierównym boju z Niemcami.

Magda Łucyan, reporterka TVN, przeprowadziła rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami tamtych wydarzeń. Zapytała ich o wspomnienia z tamtego okresu. Dlaczego poszli walczyć? Jak wyglądało ich pożegnanie z rodzicami? Nie bała się pytać ani o tragedie, ani o dobre chwile - o dzień, który określają jako najpiękniejszy w ich życiu.

Powstańców jest coraz mniej. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma szansę posłuchać ich opowieści. Dowiedzieć się, jak zapamiętali chwile w powstańczej Warszawie. Usłyszeć, jak oceniają podjęte wówczas decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom.

Wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o tym pamiętać.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Powstańcy" - Magda Łucyan - oprawa twarda - Wydawnictwo Horyzont. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 37.06 zł. Zapraszamy na zakupy!