pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Powiedział mi wróżbita.. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie
Tytuł książki:

Powiedział mi wróżbita.. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie

Autor książki:

Tiziano Terzani

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381160780
ISBN: 978-83-8116-078-0
Data: 2017-06-19
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Olgierd Budrewicz. Dżentelmen w
Olgierd Budrewicz. Dżentelmen w podróży 33.26 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nieznanym szlakiem
Nieznanym szlakiem 23.08 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Konno przez Polskę
Konno przez Polskę 13.68 zł pozycja dostępna!

Powiedział mi wróżbita.. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie - Tiziano Terzani - opis książki:

Tiziano Tarzani - wybitny, światowej klasy reportażysta - ostrzeżony w Hongkongu przez wróżbitę, że nadejdzie rok, gdy latanie samolotem będzie dla niego śmiertelnym zagrożeniem, postanowił przemieszczać się tradycyjnie, jak dawni podróżnicy. Powiedział później: "Decyzja okazała się znakomita, a rok 1993 - jednym z najbardziej niezwykłych. Przepowiedziano mi śmierć, a tymczasem odżyłem". Pieszo, łodzią, autobusem, samochodem i pociągiem odwiedził Birmę, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Wietnam, Chiny, Mongolię, Indonezję, Singapur i Malezję. Wszędzie szukał kontaktów z wróżbitami, jasnowidzami i szamanami, co sprawiło, że z coraz większym zrozumieniem i szacunkiem odnosił się do dawnych zwyczajów i przekonań, dziś zagrożonych przez agresywne formy zachodniej nowoczesności.

"Wielka książka wpisująca się w najlepszą tradycję literackiego dziennikarstwa... Książka głęboka, bogata, przeniknięta skupionym namysłem".

Ryszard Kapuściński
"Terzani już jest swego rodzaju legendą. To znakomity dziennikarz, ale tutaj chodzi o coś więcej: nie o skupiony na sobie narracyjny popis żurnalisty, lecz o podróż współczesnego, sceptycznego pielgrzyma, bardzo emocjonalnie reagującego na zdarzenia, a zarazem z pełną świadomością wykorzystującego stylistyczne efekty... Po części jest to autobiografia, po części wędrówka do błogiej przeszłości, nieznośnej teraźniejszości i nieżyczliwej przyszłości, po części - proroctwo... Zawsze pisał znakomicie, ale nigdy lepiej niż teraz".

William Shawcross, "Literary Review"

Książka „Powiedział mi wróżbita.. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Tiziano Terzani - autor m.in.: