pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Geozagrożenia
Geozagrożenia 70.59 zł pozycja dostępna!
książka:

Potopy

Dane szczegółowe:
Wydawca: LINK
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9798390974988
ISBN: 83-9097-498-3
Data: 2008-11-14
pozycja niedostępna

Potopy - Jerzy W. Piskorz-Nałęcki - opis książki:

Książka traktuje o jednej z największych, niewyjaśnionych tajemnic przeszłości, jaką niewątpliwie jest potop. Potwierdza w niej realność wystąpienia nie tylko potopu mezopotamskiego (tzn. biblijnego), ale i wielu innych potopów, które wielokrotnie nawiedzały naszą planetę. Wyjaśnia także przebieg wielu zjawisk występujących w środowisku oceanu światowego np. zjawiska tsunami. Książka, mimo naukowego charakteru jest napisana językiem zrozumiałym, dostępnym dla bardzo szerokiego grona czytelników.
Autor podaje w niej naukowe wyjaśnienie przyczyn występowania potopów, poparte dowodami a także obliczeniami wykazującymi mechanizm ich powstania. Sformułowana przez autora całkowicie nowa teoria o przyczynach występowania potopów jest w istocie odkryciem nieznanego dotąd zjawiska przyrody, które występowało także w okresie, kiedy na Ziemi żyli już ludzie, wobec czego miało ono wpływ (tragiczny) na ich losy i bieg historii świata.
Treść książki nie jest produktem fantazji, ale wynikiem rzetelnych dociekań inżynierskich, jako że jej przedmiot - procesy zachodzące w środowisku oceanu światowego - jest częścią zawodu autora, który wykonuje od ponad czterdziestu lat: projektowanie morskich statków transportowych oraz obiektów służących eksploracji i eksploatacji podmorskich zasobów mórz i oceanów. Jest w tej dziedzinie znany zarówno w kraju jak i zagranicą. Zasłynął między innymi jako projektant słynnych chemikaliowców, budowanych w Stoczni Szczecińskiej w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Statki te zostały wyróżnione w skali światowej i są do dziś czołowym produktem eksportowym polskiego przemysłu okrętowego. Nadal buduje je Stocznia Szczecińska Nowa.

Książka „Potopy” - oprawa miękka - Wydawnictwo LINK.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Potopy"
Jerzy W. Piskorz-Nałęcki - autor m.in.: