pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Tom...
książka:

Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 155x220 mm
EAN: 9788378658153
ISBN: 978-83-7865-815-3
Data: 2019-08-01
Cena wydawcy: 25.20 złpozycja niedostępna

Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Tom 1 - Michał Bąkowski, Mariusz Bogusz, Krzysztof Kaszubowski - opis książki:

Przedmiotem książki jest postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Wagę odwołania i - będącego jego wynikiem - postępowania odwoławczego trudno przecenić. Wszak to odwołanie jest środkiem prawnym, który w procedurze administracyjnej strona stosuje najczęściej i za pomocą którego zmierza do uchylenia lub zmiany niekorzystnej dla niej decyzji organu I instancji. W książce, z wykorzystaniem obszernego dorobku doktryny i judykatury, omówiono węzłowe zagadnienia składające się na problematykę odwołania i postępowania odwoławczego w polskim ogólnym postępowaniu administracyjnym, także te zagadnienia, które są wynikiem obszernej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego z 2017 r. Przedmiotem rozważań jest konstrukcja prawna odwołania, przebieg postępowania odwoławczego i decyzje kończące postępowanie odwoławcze. Całość obrazu dopełniają rozdziały książki poświęcone wnioskowi o ponowne rozpatrzenie sprawy, opłatom i kosztom postępowania odwoławczego oraz zakresowi zastosowania przepisów o postępowaniu odwoławczym w postępowaniu zażaleniowym.

Książka ma charakter uniwersalny i jest skierowana do osób zajmujących się lub zainteresowanych problematyką stosowania przepisów o postępowaniu odwoławczym w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Książka może zainteresować: pracowników organów administracji publicznej (w szczególności tych, którzy orzekają w instancjach odwoławczych), osoby wykonujące zawody prawnicze, przedstawicieli nauki prawa, a także studentów.

Książka „Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Tom 1” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Tom..."
Michał Bąkowski, Mariusz Bogusz, Krzysztof Kaszubowski - autor m.in.: