pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Poradnik metodyczny. Klasa 0. Szkoła podstawowa. Kocham Pana Jezusa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788380652583
ISBN: 978-83-8065-258-3
Data: 2022-05-24
37.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Do poradnika metodycznego dołączone są płyta CD z piosenkami i płyta DVD z materiałami do wykorzystania na katechezie.

Niniejszy poradnik metodyczny został przygotowany, aby ułatwić pracę katechetyczną. Dołączono do niego pakiet materiałów dodatkowych (płyta CD i DVD). W poradniku metodycznym umieszczono szczegółowe scenariusze lekcji do wszystkich katechez zawartych w podręczniku ucznia. Każda jednostka katechetyczna została opisana według niezmieniającej się struktury.
Lekcja rozpoczyna się modlitwą. Zaproponowano różnorodne modlitwy (od klasycznych po spontaniczne oraz takie, którym towarzyszy ruch lub jakiś rekwizyt). Wprowadzą one dzieci w bogactwo modlitewne i liturgiczne Kościoła. Po modlitwie następuje nawiązanie do poprzedniej katechezy, co umożliwia sprawdzenie poziomu opanowanej wiedzy.
W części Odkrywam dzieci przez cały rok będą spotykać się ze swoją rówieśnicą, Zuzią, by razem z nią i jej bliskimi odkrywać obecność Boga w życiu. Opowiadania o Zuzi można przeczytać lub odtworzyć.
W części Spotykam dzięki rozmowie kierowanej lub innej formie aktywizacji uczniowie poznają, jak dana prawda realizuje się w codziennym życiu dziecka Bożego.
W części Poznaję następuje pogłębienie odkrytego problemu w oparciu o słowo Boże (często są to parafrazy tekstów biblijnych).
W części Odpowiadam dzieci poprzez różne formy pracy na lekcji poszukują odpowiedzi na pytanie, jak słowo Boże ma realizować się w ich życiu, jakie postawy powinni przyjmować
i jak powinni się zachowywać.
W części Utrwalam dzieci ugruntowują i zapamiętują poznane prawdy poprzez różne zajęcia edukacyjne oraz wykonywane zadania. Liczne zabawy pomogą zainteresować najmłodszych poruszanymi zagadnieniami, urozmaicą zajęcia, wprowadzą nieco ruchu.
W części Modlę się uczniowie wraz z katechetą się modlą. Już na tym etapie edukacji wprowadzamy modlitwę spontaniczną, aby dzieci miały świadomość, że jest to rozmowa z Bogiem, kochającym Ojcem.
Część Rodzina i wiara stanowi list do rodziców - zapisany w poradniku metodycznym i na płycie DVD.
    

Piosenki (płyta CD)
Do wielu katechez autorzy zaproponowali piosenki, gdyż stanowią one świetne uzupełnienie zajęć. Dużą część sugerowanych utworów zamieszczono na płycie CD. Inne są do znalezienia w internecie - na przykład na platformie You Tube. Płytę CD będzie można wykorzystać także w klasach 1, 2, 3 i 4 szkoły podstawowej.
 
Inne dodatki (płyta DVD)
Na płycie DVD zawarto następujące materiały:
opowiadania - w formacie mp3;
dodatkowe zdjęcia i ilustracje, - które można wydrukować lub zaprezentować na tablicy multimedialnej;
listy do rodziców, - które można wydrukować lub wkleić do dziennika elektronicznego.

Książka "Poradnik metodyczny. Klasa 0. Szkoła podstawowa. Kocham Pana Jezusa" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.93 zł. Zapraszamy na zakupy!