pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Poradnik metodyczny. Klasa 5. Szkoła podstawowa. Bóg szuka człowieka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788380653689
ISBN: 978-83-8065-368-9
Data: 2022-05-24
37.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pakiet edukacyjny do nauczania religii w piątej klasie szkoły podstawowej, zatytułowany Bóg szuka człowieka, uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18.
 
W skład pakietu wchodzą podręcznik ucznia oraz poradnik metodyczny z dołączoną do niego płytą CD, zawierającą materiały dodatkowe (dla katechetów, którzy preferują wydania elektroniczne, przygotowaliśmy alternatywne rozwiązanie: poradnik metodyczny wraz z kompletem materiałów w postaci paczki plików do pobrania). Zestaw ten stanowi ciekawą oraz urozmaiconą propozycję pracy z uczniem, spójną, skorelowaną z innymi przedmiotami nauczania i uzupełnioną o szeroką gamę form i metod pracy.
 
Każda katecheza składa się z niezmiennych części, oznaczonych symbolami widocznymi w podręczniku ucznia. Odpowiadają one etapom lekcji: ,,Odkrywam, ,,Spotykam, ,,Poznaję, ,,Odpowiadam, ,,Utrwalam oraz ,,Modlę się. Konspekty katechez zawarte w poradniku metodycznym uwzględniają tę strukturę - nawiązują do wszystkich wspomnianych części. Zostały one ułożone w ten sposób, by ułatwić przeprowadzenie ciekawej lekcji, która zainteresuje uczniów.
 
Każda katecheza została też wzbogacona o dodatkowe treści: memy oraz cytaty biblijne powiązane z tematem zajęć. Prowadzą do nich kody QR rozmieszczone w podręczniku. Do ich odczytania wystarczy czytnik kodów, w który wyposażona jest większość telefonów komórkowych, lub specjalna, bezpłatna aplikacja na telefon. Można ją bezpłatnie pobrać. Każdy rozdział kończy się testem podsumowującym zdobytą wiedzę - by go rozwiązać, wystarczy odczytać specjalnie oznaczony kod QR.
 
Płyta CD dołączona do poradnika metodycznego zawiera bogaty materiał uzupełniający, przydatny podczas lekcji: prezentacje (w formie pokazu i PDF), różnorodne materiały do wydrukowania (zdjęcia, ilustracje, karty pracy, propozycje ćwiczeń plastycznych i wiele innych) oraz zadania elektroniczne, przygotowane na platformie Learning Apps (do ich uruchomienia wystarczy połączenie z Internetem). W konspektach katechez można znaleźć podpowiedzi, jak wykorzystać poszczególne pliki podczas lekcji. Cały materiał jest przejrzyście uporządkowany.

Książka "Poradnik metodyczny. Klasa 5. Szkoła podstawowa. Bóg szuka człowieka" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.93 zł. Zapraszamy na zakupy!