pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Poradnik design thinking czyli jak wykorzystać myślenie projektowe...
książka:

Poradnik design thinking czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 245x190 mm
EAN: 9788328350618
ISBN: 978-83-2835-061-8
Data: 2019-09-26
26.23  39.90  13.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Poradnik design thinking czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie - Beata Michalska-Dominiak, Piotr Grocholiński - opis książki:

Design thinking to metoda praktykowana z powodzeniem od dobrych kilkudziesięciu lat. Stosują ją światowi giganci, jak Apple czy Google. Definiowana jest jako podejście, sposób myślenia czy - jak kto woli - filozofia, w której proponowanie nowych rozwiązań zostaje poprzedzone gruntownym poznaniem i zrozumieniem potrzeb użytkowników. To metodologia absolutnie uniwersalna i intuicyjna, a dzięki filarom, na których bazuje - kulturze zrozumienia, dociekliwości i kwestionowaniu utartych schematów - pomaga nie tylko lepiej odpowiadać na ludzkie potrzeby. Pozwala także szybko odnajdować punkty zapalne, których zniwelowanie może znacząco przyczynić się do podniesienia jakości życia, pracy oraz doświadczeń zarówno pojedynczego człowieka, jak i społeczeństwa.

Tym, co gwarantuje skuteczność metody design thinking, jest usystematyzowanie procesu, w którym technologiczną wykonalność projektu łączy się z jego biznesową opłacalnością i codzienną użytecznością. Proces ten składa się z pięciu podstawowych etapów: odkrywania, definiowania wyzwania (potrzeb), tworzenia rozwiązania, prototypowania, testowania, planowania wdrożenia. Wszystkie podejmowane działania prowokują do zadania sobie podstawowych w metodologii design thinking pytań: Dla kogo projektujemy? Po co to robimy? Co w związku z tym proponujemy? Jak to wygląda? Czy działa? Czy jest możliwe do wdrożenia? W efekcie kreowane są produkty i usługi pożądane przez odbiorców, przy tym praktyczne i piękne, a jednocześnie wolne od niepotrzebnych udziwnień.

Ta książka pokazuje krok po kroku, jak posługiwać się metodą design thinking. Od poszukiwania pomysłów po pogłębionych wywiadach przeprowadzonych z klientami po przygotowanie rynkowego wdrożenia rozwiązania - szczegółowo omawia etapy procesu oraz praktyczne narzędzia, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystywać w swojej firmie. Znajdziesz tu studia przypadków z różnych branż oraz opinie i doświadczenia specjalistów, którzy stosują tę metodę w swoim biznesie.

Beata Michalska-Dominiak i Piotr Grocholiński to założyciele społeczności Klientocentryczni skupiającej ekspertów metodyki design thinking i service design w Polsce. Ideą Klientocentrycznych jest wspieranie marki, tworzenie nowych produktów i usług, a także pomoc organizacjom w wewnętrznej transformacji. W myśl zasady, że liczą się ludzie, konsekwentnie zmieniają rzeczywistość firm, budując nową wartość i zapewniając zupełnie nowe doświadczenia zarówno klientom, jak i pracownikom. Więcej na www.klientocentryczni.pl.

Książka „Poradnik design thinking czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poradnik design thinking czyli jak wykorzystać myślenie projektowe..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Prywatność odkodowana. Rozprawka - okładka książki
Prywatność odkodowana. Rozprawka o prawie i technologii... Marlena Jankowska, Mirosław Pawełczyk, Sławomir Augustyn, Sylwia Giza
Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań - okładka książki
Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań Ryszard Knosala, Barbara Wasilewska, Anna Boratyńska-Sala
Reklama - okładka książki
Reklama Jacek Kall