pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Popiersie cesarza. Naczelnik stacji Fallmerayer. Lewiatan

Autor książki:

Joseph Roth

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 150x211 mm
EAN: 9788378661658
ISBN: 978-83-7866-165-8
Data: 2015-08-10
26.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"W ostatnim okresie twórczości Rotha, oddanego również osobiście "mitomańskiej" autodestrukcji (jak pisze David Bronsen), wschodnio-żydowski Ulisses zdaje się zauważać pustkę swojego punktu archimedesowego usytuowanego poza rzeczywistością i zdaje się zmieniać kierunek, dążąc w stronę umyślnego zatonięcia. (...)
Podobny jest los Nissena Pieczenika, który osiąga swój prawdziwy Heimat na dnie morza, obok Lewiatana (...). Jak na początku, tak również na końcu Roth powraca, by zidentyfikować Ostjudentum i Austriazität, metaforę habsburską i metaforę żydowską: bohaterem pieczętującym taki koniec może być zarówno Nissen Pieczenik czy ostatni Trotta, który decyduje się milczeć i strzelać, i rezygnuje z literatury, jako, że "przyjmuje na siebie los zaginionego", ale nie los historyka zapomnianych wydarzeń. Na końcu swojej drogi Roth całkowicie rozmył wszelkie rzeczywiste punkty odniesienia i zniszczył teren, na którym można było budować jakąkolwiek konstrukcję narracyjną. Pozostaje mu już teraz tylko przestrzeń imaginacji: opowieść może być jedynie przypowieścią, stylizacja nicości, ironiczną ucieczką w książkę."
Claudio Magris
Daleko, ale od czego? Joseph Roth i tradycja Żydów wschodnich

Książka "Popiersie cesarza. Naczelnik stacji Fallmerayer. Lewiatan" - Joseph Roth - oprawa twarda - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2015 r. Cena 26.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.