pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pomoc społeczna. Komentarz do ustawy

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 460 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381374569
ISBN: 978-83-8137-456-9
Data: 2019-02-20
Cena wydawcy: 199.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

omoc społeczna. Komentarz do ustawy jest kompleksową i praktyczną analizą przepisów zarówno samej ustawy, jak i przepisów innych aktów bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem całego systemu pomocy społecznej. Wskazuje, w jaki sposób należy interpretować obowiązujące przepisy oraz w jakim zakresie można je stosować. Uwzględnia zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2019 r.

Komentarz do ustawy o pomocy społecznej zawiera liczne odniesienia do przepisów innych ustaw oraz aktów wykonawczych, które również zostały w nim omówione. Autorki przytaczają także aktualne orzecznictwo, wskazujące obowiązujące linie orzecznicze w sprawach spornych lub budzących istotne wątpliwości interpretacyjne. Całość stanowi praktyczny przewodnik po systemie pomocy społecznej, omawiający m.in.:
zasady pomocy społecznej,
podział zadań pomocy społecznej między administrację publiczną - zadania administracji rządowej oraz zadania własne gminy i powiatu,
instytucje pomocy społecznej,
formy i tryb udzielanej pomocy, w tym kryteria przyznawania świadczeń.

Publikacja z pewnością ułatwi lepsze i szybsze zrozumienie przepisów ustawy o pomocy społecznej oraz innych aktów prawnych. Przede wszystkim jednak usprawni stosowanie tych przepisów oraz rozwiązywanie kwestii spornych. Z tego względu opracowanie to polecamy szczególnie:
osobom zajmującym się zawodowo pomocą społeczną,
pracownikom socjalnym,
pracownikom administracji publicznej i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej,
prawnikom specjalizującym się w zagadnieniach systemu pomocy społecznej.

Książka "Pomoc społeczna. Komentarz do ustawy" - Magdalena Kasprzak, Joanna Nowicka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 460 stron i została wydana w 2019 r.