pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polscy terroryści i zamachowcy
Książki »
Tytuł książki:

Polscy terroryści i zamachowcy

Autor książki:

Sławomir Koper

Dane szczegółowe:
Wydawca: Harde
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788366252066
ISBN: 978-83-6625-206-6
Data: 2019-01-24
27.23  28.98  1.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Polscy terroryści i zamachowcy - opis książki:

W ,,Polskich terrorystach i zamachowcach porusza temat znany ze współczesnych filmów sensacyjnych i relacji telewizyjnych, a więc aktualny. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu,
który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek. Są terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II,
i morderca prezydenta Narutowicza Eligiusz Niewiadomski. Autor nie zapomina o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPNu, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA, w tym o George u Metesky m. Szalony Bombiarz przez 16 lat terroryzował Nowy Jork zamachami bombowymi i od jego przypadku rozpoczęła się historia profilowania przestępców.
Sławomir Koper jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim literackim portfolio ma takie książki, jak: ,,Miłość, seks i polityka w starożytnej Grecji i Rzymie, ,,Śladami pierwszych Piastów, ,,Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej. Jest felietonistą tygodnika ,,Do Rzeczy. Współpracuje z periodykami: ,,Historia Do Rzeczy i ,,Mówią wieki. W 2013 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii.

Książka "Polscy terroryści i zamachowcy" - Sławomir Koper - oprawa miękka - Wydawnictwo Harde. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.23 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]