pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polowanie na lisy. Prawdziwa historia uciekiniera z Jemenu

Autor książki:

Mohammed al Samawi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788380156913
ISBN: 978-83-8015-691-3
Data: 2019-04-04
29.13 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Dramatyczna historia ucieczki przed wojną i terroryzmem, którą udało się zorganizować czterem nieznajomym mającym do dyspozycji wyłącznie media społecznościowe.

Urodzony w Jemenie, Muhammed Al Samawi został nauczony nienawiści do Żydów i świata Zachodu. Częściowo sparaliżowany z powodu dziecięcej choroby i wychowany w tradycyjnej rodzinie, dorastał całkowicie podporządkowany rodzicom. Gdy w wieku dwudziestu jeden lat po kryjomu przeczytał Biblię, zrozumiał, jak wiele łączy ją z Koranem. Przez Internet nawiązał też kontakt z żydami i chrześcijanami z innych krajów, by wkrótce zacząć działać na rzecz pojednania trzech wielkich religii. W mediach społecznościowych i na międzynarodowych konferencjach poznawał kultury, które do tej pory były dla niego obce.

Te działania bardzo szybko obróciły się przeciwko Mohamedowi. Groźby śmierci ze strony Al-Kaidy zmusiły go do ucieczki z rodzinnego miasta. W trosce o swoje bezpieczeństwo przeprowadził się do Adenu, który wkrótce stał się areną trwającej do dziś wojny domowej. Uwięziony w wynajmowanym mieszkaniu, zagrożony przez terrorystów z południa i wojnę na północy Mohammed postanowił spróbować ostatniej szansy. Bez nadziei na przeżycie, wysłał apel o pomoc?
Mohammed Al Samawi - urodził się i wychował w Jemenie. Jako dwudziestolatek zaangażował się w działalność na rzecz dialogu i pojednania między muzułmanami, chrześcijanami a żydami. W 2015 roku, podczas wojny domowej w Jemenie, uciekł z Adenu do Stanów Zjednoczonych. Od początku swojego pobytu pracował w organizacjach promujących pokój i tolerancję religijną.

Książka "Polowanie na lisy. Prawdziwa historia uciekiniera z Jemenu" - Mohammed al Samawi - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.13 zł. Zapraszamy na zakupy!