pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polonia i Polacy za granicą - kulturowe i edukacyjne obszary badań...
Tytuł książki:

Polonia i Polacy za granicą - kulturowe i edukacyjne obszary badań i doświadczeń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe UAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 404 s.
EAN: 9788323238577
ISBN: 978-83-2323-857-7
Data: 2021-05-26
58.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka jest rezultatem zainteresowań i pasji zarówno badawczych, jak i dydaktycznych autorów tekstów. Jej celem jest ukazanie osiągnięć oraz kierunków badań nad Polonią i Polakami za granicą, a także doświadczeń kulturowo-tożsamościowych i edukacyjnych Polaków mieszkających poza granicami kraju. Poszczególne jej rozdziały wpisują się w nurt badań historycznych, pedagogiki porównawczej oraz badań o kulturze, a prezentowane teksty podejmują wielowątkowe, aktualne dla problematyki związanej z Polonią problemy umiejscawiając je w globalnych i lokalnych ramach społeczno-kulturowej rzeczywistości.

W pracy wyodrębniono cztery części, spośród których trzy prezentują rozprawy ukazujące problematykę Polonii i Polaków za granicą w różnych jej odsłonach. Czwarta część natomiast przedstawia doświadczenia autorów, którzy mieszkając w różnych częściach świata, uczestniczą, a często sami są inicjatorami różnorodnych przedsięwzięć i aktywności podejmowanych tam przez Polaków.

Książka "Polonia i Polacy za granicą - kulturowe i edukacyjne obszary badań i doświadczeń" - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe UAM. Książka posiada 404 stron i została wydana w 2021 r. Cena 58.57 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne: