pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Pokusa ideologii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sic
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 620 s.
Wymiar: 235x155 mm
EAN: 9788365787460
ISBN: 978-83-6578-746-0
Data: 2020-11-17
63.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pokusa ideologii - Stanisław Pieróg - opis książki:

Tym, co łączy zebrane w tym tomie teksty i pozwala związać w jedną całość, jest (poza osobą autora) ich intencjonalny przedmiot myśl filozoficzna polskiego romantyzmu. Uporządkowałem je przeto zgodnie z zasadą chronologii określającej historyczny proces powstawania i kształtowania się polskiej myśli filozoficznej epoki romantyzmu.
Filozofia polska epoki romantyzmu zawsze chyżo wzbijała się pod niebiosa, ale też wbrew utartej o niej opinii zawsze pewnie stąpała po ziemi. Choć przybyła do nas w czasach wojen i narodowych katastrof, zadomowiła się u nas i przebywała z nami co najmniej lat czterdzieści. Polubiła nasz kraj i brała mężnie udział w naszych śmiałych przedsięwzięciach. Energicznie zajęła się też naszymi sprawami, zagrzewając nas do działania i wskazując nam dalekosiężne, nawet ostateczne cele. Czy zeszła do nas ze świata idei, czy też raczej wyłoniła się z głębi ducha naszego i z istoty naszego jestestwa Tego nie wiem, lecz podejrzewałem zawsze, że przybyła do nas wiedziona jakąś przemożną pokusą. Nazwałem ją pokusą ideologii.

Książka „Pokusa ideologii” - oprawa twarda - Wydawnictwo Sic.

Książka posiada 620 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pokusa ideologii"
Stanisław Pieróg - autor m.in.:
Historia filozofii polskiej. Dokonania - okładka książki
Historia filozofii polskiej. Dokonania - poszukiwania... Anna Dziedzic, Andrzej Kołakowski, Stanisław Pieróg, Piotr Ziemski (red.);
Produkty podobne:
Karl Jaspers. Filozof - świadek - okładka książki
Karl Jaspers. Filozof - świadek czasu Czesława Piecuch (red.)