pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pokochać noc

Autor książki:

Dennis Lehane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381231312
ISBN: 978-83-8123-131-2
Data: 2018-02-07
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą. Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić. Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu. Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje. I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie. Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć - i przeżyć? "Pokochać noc" to thriller psychologiczny z bardzo niejednoznacznymi i skomplikowanymi bohaterami, a jednocześnie kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony.

Lehane to mistrz złożonych psychologicznie postaci, rzuconych w sensacyjne okoliczności. Krótko mówiąc - nienawidzę go. Ale przeczytam wszystko, co napisze. Gillian Flynn
Nie spieszcie się, czytając najnowszą książkę Lehane a. Stracicie mnóstwo intryg, emocjonalnych subtelności i niejednoznaczności! "Kirkus Reviews" Wiele thrillerów ma zawiłą intrygę, ale Lehane kładzie nacisk nie tylko na akcję - zmienia także nastrój i tempo, przeskakuje z intymnej analizy psychiki postaci do klasycznego kryminału. Jego powieść jest jak samochód pędzący Lombard Street w San Francisco - raz ostrożnie, raz na dwóch oponach. Ale pojazd jego narracji nigdy nie wymyka się mu spod kontroli, a gdy na ostatnich pięćdziesięciu stronach Lehane włącza silniki odrzutowe, daje nam jeden z najwspanialszych finałów w gatunku thrillera - pełen dramatycznego napięcia i stojący na mocnych fundamentach niejednoznacznej relacji głównych bohaterów. Nie zdziwię się, jeśli "Pokochać noc" sprawi, że czytelnicy zapomną o tym drugim psychologicznym thrillerze, którego bohaterką jest również niestabilna psychicznie Rachel. "Booklist" Jeśli chodzi o mistrzowskie manipulowanie emocjami czytelników, pan Lehane demonstruje nam brawurowo, jak powinno to wyglądać. "New York Times"
Jeden z najbardziej interesujących i cenionych amerykańskich pisarzy wszelkich gatunków. "Washington Post" Pisarz posiadający niewymuszoną siłę oddziaływania i przykuwania uwagi? Niewielu może dorównać jego umiejętności równoważenia mroku i światła, nonszalancji i intensywnych emocji. "Chicago Tribune" Lehane ma fenomenalny talent narracyjny (...) oraz wyjątkową zdolność tworzenia krystalicznie czystych postaci, które następnie rzuca w mroczne zakątki życia. "USA Today" Proza Lehane a jest silna i czysta, elegancka i brutalna, a jego sceny akcji sprawiają, że dopiero po ich przeczytaniu możemy swobodnie odetchnąć. "Milwaukee Journal Sentinel" Mistrz intrygi. "New York Times Book review"
Jeden z najlepszych pisarzy swojego pokolenia, kropka. "Cleveland Plain Dealer" Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych, wiele z nich zekranizowano, m.in. "Rzekę tajemnic", "Wyspę tajemnic", "Gdzie jesteś, Amando?".

Książka "Pokochać noc" - Dennis Lehane - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2018 r.