pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pogrzebani

Autor książki:

Greg Buchanan, Jan Kraśko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 456 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788380326071
ISBN: 978-83-8032-607-1
Data: 2021-05-06
28.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Do czego są zdolni ludzie, którzy się boją
Sprawy z przeszłości, które wpływają na teraźniejszość.
Problemy bliskich, które prędzej czy później stają się naszymi problemami.
Przymusowa izolacja ujawniająca mroczne tajemnice i najgorsze ludzkie instynkty.
W pobliżu prowincjonalnego, niemal wymarłego nadmorskiego miasteczka Ilmarsh w Anglii, lokalny detektyw policyjny Alec Nichols odkrywa na farmie szesnaście głów koni, ułożonych w okręgu, z jednym okiem skierowanym w stronę zachodzącego zimowego słońca. Na miejscu zdarzenia pojawia się też lekarka medycyny sądowej Cooper Allen. Mimo zmowy milczenia śledczy wkrótce odkrywają łańcuch zbrodni, które wydarzyły się w tej małej społeczności - zaginięcia, podpalenia i okaleczenia. A wszystko ma związek z czymś śmiertelnie niebezpiecznym i czającym się w samej ziemi.
Ze względu na zagrożenie miasteczko zostaje poddane kwarantannie. Przymusowa izolacja nie służy mieszkańcom. Spirala kłamstw, niedomówień i kolejnych dramatów rozszerza się z każdym dniem. Klaustrofobiczna atmosfera wpływa na psychikę i działania mieszkańców. Okazuje się, że pamięć zbiorowości przechowuje więcej, niż każdy z mieszkańców by sobie życzył
Pogrzebani to coś więcej niż błyskotliwy thriller. To opowieść o współczesnych i powszechnych problemach: niskich zarobkach, dojmującym braku czasu, powszechnym zmęczeniu i niedoinwestowanej służbie publicznej oraz o tym, jakie skutki może przynieść takie właśnie połączenie. To również opowieść o poczuciu winy, traumie i karze, osadzona w małej nadmorskiej społeczności, o której zapomniała reszta świata. Mieszkańców łączy ze sobą jeszcze jedno: nikt tu nie widzi dobrego miejsca do życia.

Książka "Pogrzebani" - Greg Buchanan, Jan Kraśko - oprawa miękka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.40 zł. Zapraszamy na zakupy!