pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pogoda dla puchaczy. Jesień

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788381233408
ISBN: 978-83-8123-340-8
Data: 2018-09-25
Cena wydawcy: 24.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dziób dobry, Czytelniku! Zanim wylecisz z domu, sprawdź prognozę pogody?
Łacińska nazwa puchaczy to Bubo bubo. Nie należy się więc dziwić, że gdy w rodzinie państwa Puchaczy wykluły się upragnione puchate pisklęta, rodzice nazwali je: Bubisia, Bubuś, Bubbo i Bubel. Małe puchacze szybko muszą się usamodzielnić. Ruszają w świat, by każdy z puchaczy znalazł dla siebie swój własny wymarzony kawałek lasu.

Bubuś, jako najodważniejszy z rodzeństwa, przemierza świat z najszerzej otwartymi bursztynowymi oczami - czasami ze zdziwienia, ale częściej z podziwu dla zjawisk przyrody, które odkrywa. To on decyduje się na lot na chmurę. I jesienią odkrywa lato. Babie lato. A że w życiu ptaków pogoda odgrywa ważną rolę, przy okazji poznajemy to, co dla jesieni charakterystyczne: jesienne ciężkie chmury i mgły. Dowiemy, się, dlaczego żółkną liście. I dlaczego zmieniają się pory roku. A przede wszystkim - co to jest pogoda i jak ją przewidzieć.

O prognozowaniu pogody czytelnik dowie się więcej dzięki komentarzom i wyjaśnieniom (w znaczącej części w wersji filmowej) popularnego prezentera pogody, Bartka Jędrzejaka, z którym nauczymy się chodzić po chmurach. Zaraz, zaraz, czy to na pewno jest możliwe?

Książka "Pogoda dla puchaczy. Jesień" - Marcin Kozioł, Bartek Jędrzejak - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2018 r.